| Helix a întrebat:

Am și eu o problema.Am 14 ani și dorm cu mama mea în aceeași camera. Am dormit cu părinții în pat pana pe la vreo 11 ani. Acum mama nu vrea sa doarmă cu tata pentru ca el "sforăie ". În casa mea sunt 4 camere, în una dorm eu cu mama în alta tata iar în cealaltă fratele meu care are 35 de ani și nu face nimic decât sta iar cealaltă este sufrageria. Eu as vrea camera mea, sa am intimitatea mea sa pot sa stau acolo când sunt supărat, nervos... sunt baiat. As vrea un sfat sau ceva, Mulțumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Pai daca taica-tu o face ca joagaru, e o problema. Poate si mama trebuie sa fie fresh pentru servici, nu sa mediteze la horaiala din camera. Cred ca trebuie sa te sacrifici.

| master77 a răspuns:

Exista aparate antisforait.

| Helix explică (pentru master77):

Știu sad dar nu prea am ce face :'(

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| MgdDroopy a răspuns:

Problema nu e a ta, ci a mamei tale. Scuze că spun asta, dar ăsta e adevarul.
I-ati perna si fugi in sufragerie.
Nu incerca să le rezolvi lor problemele, ci caută să le rezolvi doar pe ale tale.

| Helix explică (pentru MgdDroopy):

N-Am eu treaba dar care ar fi problema eI?

| MgdDroopy a răspuns (pentru Helix):

Pentru ca doarme cu baiatul ei de 14 ani in loc sa doarma cu sotul ei. Sau ca indiferent ce este intre ei de nu dorm împreună, te chinuie pe tine.
Sunt cazuri cand dorm toti în 2 camere sau chiar una, dar incerci să creezi copilului locul lui, patul lui.
Si cum am mai zis: i-ați perna si fugi in sufragerie.
Lasa gasirea problemei si supararile.
Vorba lui King_Danut, nu trebuie sa scrie numele tau pe usa. Dormi acolo, atat.

| Helix explică:

I-Am mai spus. Spune ca nu are unde.

| Helix explică:

Înțeleg ce spuneți dar as vrea și eu sa am lucrurile mele în care sa nu caute nimeni... și plus sa am unde sa pin calculator. Învățat

| King_Dănuț_1970 a răspuns:

Ar trebui sa stai in sufragerie chiar daca parintii tai zic ca nu este camera ta(ia perna si mergi sa dormi in sufragerie).

| GrapeR a răspuns:

Salut!
Încearcă tu să vorbești cu ei, și poate-ți faci rost de o cameră a ta, explică-le că dorești intimitate și toate acestea. Dacă ți-e rușine de modalitatea asta, fă faze de genul că toți prietenii tăi au camera lor și ai vrea și tu. big grin