| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa ies de 3 saptamani cu o vecina de-a mea la care tin foarte mult, ne cunoastem de cand eram mici copii. Vorbim pe mess timp de un an, tin minte ca stateam noaptea foarte tarziu si vorbeam happy (de vreo 2-3 ani de cand am iesit afara cu aceeasi prieteni a inceput sa asculte si ea muzica comuna cu mine, are aceleasi gusturi in materie de muzica, filme, seriale, carti etc.). In timpul scolii nu prea am mai vazut-o pe mess, dar in ultimele luni am vorbit(in 90% din cazuri incepeam eu conversatia) si i-am spus ca o plac(stiam ca si ea ma place, deoarece am intrebat prietenii cu care iesea de obicei. Cand eram prin acelasi loc ma privea, iar cand intorceam privirea spre ea se intorcea repede, era tacuta, dar radea la glumele mele) Ea a acceptat sa fim mai mult decat prieteni (am intrebat-o pe mess), si a propus sa iesim in oras. Ne-am intalnit deja de 6-7 ori. Au existat multe momente de tacere intre noi,(eu fiind mai timid si ea cam la fel) in care pur si simplu nu vorbeam deloc. La ultimele intalniri ne-am tinut si de mana, ne-am imbratisat, dar tot exista acele momente de tacere deplina. Prietenii mi-au spus ca ar fi bine sa o sarut, ca a trecut deja ceva timp de cand iesim impreuna, dar nu stiu cum sa o fac, din moment ce, cum am spus mai inainte, suntem ambii timizi. De obicei, dupa o plimbare prin oras mergem intr-un loc in care nu este nici o persoana. As incerca sa o sarut, si nu stiu de ce dar parca ma tem sa o fac, desi sunt atat de aproape de ea. Cand ma uit la ea, evita contactul vizual, iar cand suntem doar noi se uita pe cer, inchide ochii, mimeaza sarutul cu buzele. Nu stiu ce as putea face, sa fac primul pas? Daca da, cum? Va rog frumos, doar raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| DeeJay97 a răspuns:

Pai, primul meu sarut a fost cam asa. Eram cu acea tipa pe o banca si am inceput sa ma uit in ochii ei, inaintant incet cu buzele inspre ale ei. Cand am ajuns pe la cativa centimetri, eu am facut primul pas si am sarutato. Eu zic sa nu mai fii asa timid in preajma ei, atata timp cat sunteti impreuna. Adica iti garantez eu ca dupa ce o sa faci acest pas, o sa iti fie si tie si ei mai usor sa va sarutati fara sa fiti timizi. happy
Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| miauuau a răspuns:

Când staţi undeva unde nu vă vede nimeni, apropie-te uşor de ea în timp ce-i ridici bărbia uşurel[de emoţie s-ar putea sa întoarcă capul în cealaltă direcţie-eu aşa am făcut odată-dar să nu crezi că nu te place, pentru că emoţiile sunt de vină] apoi îi atingi buzele cu buzele tale şi închizi ochii! un pupic simplu şi plin de senzaţii tariday dreaming
în cazul în care întoarce capul înainte să o săruţi, ar fi bine să incerci peste câteva zile fără să-i mai ridici tu bărbia, ci doar să te uiţi în ochii ei şi să-i pui mâinile pe obraji apoi închizi ochii si muah day dreaming

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

P.S: As putea aduce cumva vorba de sarut? dar sa fie putin mai discret, nu prea direct.

| Onio a răspuns:

In cazul tau trebuie sa intervina atitudinea si bunul simt.

Cand mai iesiti la plimbare, o opresti usor din mers fara sa zici nimic, fara sa o bruschezi, o prinzi finut de barbie, ii intorci privirea spre tine, te uiti in ochii ei, si ii spui cu o voce calma ca o indragesti si o intrebi frumos daca iti permite sa o saruti, pentru ca tanjesti dupa buzele ei happy