| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa ies de 3 saptamani cu o vecina de-a mea la care tin foarte mult, ne cunoastem de cand eram mici copii. Vorbim pe mess timp de un an, tin minte ca stateam noaptea foarte tarziu si vorbeam happy. In timpul scolii nu prea am mai vazut-o pe mess, dar in ultimele luni am vorbit(in 90% din cazuri incepeam eu conversatia) si i-am spus ca o plac(stiam ca si ea ma place, deoarece am intrebat prietenii cu care iesea de obicei. Cand eram prin acelasi loc ma privea, iar cand intorceam privirea spre ea se intorcea repede, era tacuta, dar radea la glumele mele) Ea a acceptat sa fim mai mult decat prieteni (am intrebat-o pe mess), si a propus sa iesim in oras. Ne-am intalnit deja de 6-7 ori. Au existat multe momente de tacere intre noi,(eu fiind mai timid si ea cam la fel) in care pur si simplu nu vorbeam deloc. La ultimele intalniri ne-am tinut si de mana, ne-am imbratisat, dar tot exista acele momente de tacere deplina. Prietenii mi-au spus ca ar fi bine sa o sarut, ca a trecut deja ceva timp de cand iesim impreuna, dar nu stiu cum sa o fac, din moment ce, cum am spus mai inainte, suntem ambii timizi. De obicei, dupa o plimbare prin oras mergem intr-un loc in care nu este nici o persoana. As incerca sa o sarut, si nu stiu de ce dar parca ma tem sa o fac, desi sunt atat de aproape de ea. Cand ma uit la ea, evita contactul vizual, iar cand suntem doar noi se uita pe cer, inchide ochii, mimeaza sarutul cu buzele. Nu stiu ce as putea face, sa fac primul pas? Daca da, cum? Va rog frumos, doar raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Rawwwrrrr a răspuns:

Cand sunt acele momente de tacere, tu uitate atent in ochii ei, apropiete de ea, sarut`o lung si spune-i ca o iubesti. happy Nu trebuie sa fi timid, fi calm si fa-o.happy Facand asta, vei reusi sa scapi de acele momente in tacere, pentru ca va veti apropia mai mult si veti incepe sa vorbiti mai mult.happy
Sper ca te-am ajutat.happy
fundita?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

P.S: As putea aduce cumva vorba de sarut? dar sa fie putin mai discret, nu prea direct.

| erema a răspuns:

NICIODATĂ să NU spui: Hai să ne sărutămlaughing Ştiu pe cineva care a făcut greşeala astalaughing

| Sebasteano a răspuns:

Buna
Incearca sa faci tu primul pas
Nu mai fi timid
Ca poate si ea vrea sa te sarute la fel de mult cum vrei tu sa o saruti dar crede ca tu nu vrei sa o sarruti
Mult noroc
Nu o sa ajungi niciunde daca o sa ramai timid

| CreangaVerde a răspuns:

Nu trebuie sa aduci vorba de sarut, trebuie sa vina de la sine.

| alynadulcik a răspuns:

Fratica,eu iti zic sa o saruti cat mai repede.laughing si vb serioshappy din moment ce ai zis ca mimeaza saruturi cu buzele inseamna ca asta asteapta de la tine...sa o saruti...Mult succes si lasa teama de`o parttee nu te`ajuta cu nimicoh go on