| RenesmeeC a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor... Un baiat din clasa vecina nu ma lasa in pace si zice ca ii place de mine. Ieri i-am zis ca nu sunt interesata de el. Tot imi zice ca nu renunta asa de usor la mine. Ma tot suna si imi trimite mesaje si cred ca m-ar lasa in pace doar daca ii spun ca sunt cu o alta persoana sau cam asa. Faza naspa e ca sta la un bloc distanta si ca nu-l cunosc. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Spune-i ca atunci cand i-ai spus ca nu esti interesata de el, nu ai vrut sa sune ca in filme, unde baietii sunt doar atrasi sa insiste mai mult pentru a obtine fata dorite, ci ca pur si simplu nu iti place de el,si nu vrei sa il jignesti,sa renunte acum.
Spune-i ca esti cu o alta persoana doar daca e adevarat, daca nu, nu minti.
Mai spune-i o data ce ti-am zis mai sus, dupa care nu-i mai raspunde la nici un apel, mesaj, fi total indiferenta fata de el la scoala, pe strada, oriunde.
Stiu cat de tare doare chestia asta, si cat de confuz e pentru noi baietii ca nu stim cand vreti ca noi sa insistam sau sa ne dam batuti, dar asta este.

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Spray paralizant si o batoaca intre picioare unde-l doare pe voinic! reteta unic eficienta happy

| OlariuRox a răspuns:

Roaga pe cineva sa ase ia de el, asa sigur te va lasa in pace, sau bagai cateva injuraturi.

| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai despre el si ei vor incerca sa rezolve problema.

| irina1999moldovachisinau a răspuns:

Spune parintilor sa scape de el.

| ellutza1426 a răspuns:

Sa te interesezi mai bine de tip... dupa care sa ii spui ca nu.ti place de el si ca sa.ti dea pace pentru ca ai deja pe altcineva
Bafta

| RenesmeeC explică:

Dar daca ii spun ca am pe altcineva? Nu cred ca isi va da seama ca mint. Alta solutie nu gasesc. Ii ignor apelurile si mesajele, dar este pur si simplu enervant. Deci sa il ignor si daca ma intalnesc cu el din intamplare ii spun sa imi dea pace?

| onutza89 a răspuns:

Nu te pripi.incearca sa va cunoaste-ti si voi inainte sa-i dai un raspuns.cel mai bine este sa-i propui ca mai intai sa fiti doar amici, si daca pritenia voastra o sa se intareasca, poate ai sa fii pregatita atunci sa-i dai un raspuns.mult succes!