| alexandrastietotul a întrebat:

Buna

funda am 15 ani

am iintart ieri intr-o relatie si nu sunt asa de atrasa de acel baiat, adica imi place, dar nu pot sa-l iubesc in 2 zile, eu il stiam un baiat mai nebun, sa stea dupa multe fete pe hol, eii azi nu fuu asa statea doar cu mine, eu sunt in Practica la scoala, si el este in clasa a11a si sta cu mine cand eu nu plec la ore sta cu mine, si chiar cand plec. imd cum se suna imi trimite mesaji "cf iubi hai sus... pup " petrece foarte mult timpp cu mine. dar faza e ca el nu cred ca e doar cu o fata, el zice ca e doar cu mine, azi nu a primit absolut nici`un sms, acum nu stiu imi pare rau daca ma despart de el, azi cand am iesit de la ore m-am intalnit cu o fosta colega si i-am zis de el si a zis fata aceea "a fata asta a stat si cu Cosmina de la mine din clasa. el nu sta doar cu una e cu 4-5 de odata, si in plus e si urat" ma deranjaza cand prieteni mei zic ca e urat si ma va insela. ce ar trebui sa fac? ma ajutati va rog mult? funda va rog ce sa faccrying?

4 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyin primul rand nu inteleg exact scopul intrebarii; ne intrebi pe noi daca sa te desparti de el sau nu? pai asta depinde numai de ceea ce consideri tu ca vrei sa faci plus ca mi se pare ca ai raspunsul destul de clar in fata ochilor:nu iti place de elhappytongue plus ca parerea mea e ca tu stai cu el(de o zi sau de cat sunteti)mai mult de dragul de a fi cu cineva(daca simti lipsa unei relatii nu inseamna ca trebuie' sa te cuplezi cu cine iti pica asa din start)si eu sunt cu un baiat,si nu-mi pasa de felul cum arata, m-am cuplat cu el pentru ca tin la el si il iubesc si ma doare-n... de ce spun ceilalti; la tine insa e altfel situatia:tu singura spui ca nu-ti place cum aratawinkingsi daca nu tii la el; de ce mai esti cu el? ca ti-e mila de el? o trglaughingdaca el e asa cum spui tu, cu 7 fete deodata,atunci imedeat ii va trece supararea cu cate o "bombonica" la fiecare brat; si mai ales,chiar si daca ai continua relatia cu el,din motiv ca l-ai iubi(desi ma indoiesclaughingiubirea nu apare asa peste noapte,eu stiu ca mai intai petreci timp cu o pers,incepi sa o cunosti,capeti incredere in ea,incepi sa simti ceva pentru ea si apoi te cuplezi)chiar si asa,sa stii ca nu-si va petrece mereu timpul alaturi de tine,nu-ti va trimite non-stop mesaje; pentru ca va ajunge sa se plictiseasca de lucrul asta; ti-a acordat asa multa atentie doar ca erati la inceput,treburile nu vor fi mereu asalaughingasa deci in concluzie parerea mea este ca tie iti trebuie acest baiat ca o buba-n fund,pentru ca nu ai nevoie de el,nu va leaga nimic si pur si simplu nu prea vad rostul relatiei voastrehappydaca te-ai cuplat cu el din motiv ca nu ai avea cu cine sa fii,te-as sfatui sa-i dai imedeat papucii pentru ca baieti sunt slava Domnului cati vrei si oricine isi are sufletul sau pereche, asa ca stai linistita ca nu ramai singura; la un moment dat tot iti gasesti tu alesul inimiihappy
sper ca te-am ajutat in vreun fel sa iei o decizie, insa eu nu te pot ajta sa te hotarasti daca sa mai fii sau nu cu acest tip:0asta depinde doar de tine si de preferintele talehappy

| alexandrastietotul explică (pentru ladyMillion):

Mai ...eu pe acst baiat ill stiu de la inceputul scoli, se tinea dupa mine, ma lua in brate, incerca sa ma pupe, insa nu-l lasam, ma pupa pe obraz, nu reusia sa ma pupe pe duze pentru ca am unnghile mari si ile bagam in mana si imd ma lasa in pace... insa ieri a fost altfel, m-a prins de maine la spate, si a zis ca nu`mi da drumu pana nul pup o data pe buze, un sarut lung, am zis ca Never, si ma starngea foarte rau de maini, si pana la urma, l-am pupat. apoi venea dupa mine, statea doar langa mine in clasa. nu zic ca nu`mi place, imi place de el, dar aud alte fete " a ai grije cu ala e gagicar mare, e cu mai multe" insa cand e cu mine nu primea niciun mesaji, nu suna nimeni, imi place, incep sa tin la el, dar cand aud pe alte fete, ala e nu stiu cu, face nu stiu ce. si tot asa. imi vine sa morsad

| alexandrastietotul explică (pentru ladyMillion):

Po`ti sa`mi dai id tau? sau baga-l tu pe al meu... " anytza_for_you97 " si vb acolo mult mai multe...te rog:*

| ladyMillion a răspuns:

Okhappypai si tie de ce ti-ar pasa ce zic alte fetelaughinge treaba lor ce zictongue uneori chestiile neimportante ce apar in viata ta nu trebuie bagate in seamahappyaltii zic unele tampenii doar ca sa fac rau altora(si crede-ma stiu ce zic)in primul rand nu te mai zbate atat de tare la vorbele altora(pentru ca nu stii daca-i adevarat sau nu)la urma urmei sunteti un cuplu,nu e ca si cum ati fi casatoriti sau ceva de genu' sa faci pe nevasta invidioasalaughingdegeaba iti zice tie fata cu tare ca el te inseala daca nu are dovezi,si chiar daca iti vine si cu dovezi tu sa nu o crezihappy(pentru ca in ziua de azi pozele si absolut orice lucru neinsemnat se poate truca)daca tii asa mult la prietenul tau nu asculta ecourile sterse si neinsemnate din jurul tau, judeca-l pe tip doar atunci cand il prinzi tu singura cu mata-n sac, ca sa nu aiba ce sa-ti reprosezehappy