| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna TPU am multe de spus asa ca sper sa ma ascultati si sa ma ajutati.In clasa a 4-a am dansat cu un baiat, porecla incepe cu B, la banchet am dansat si tinea la mine si am aflat vara trecuta ca el ma si pupase pe buze cand dormeam in autocar la intoarcere de la banchet (nu stiam eu de ce ma strigau toti frumoasa adormita). intr-a 8-a au inceput doua colege de altfel cele mai bune prietene ale mele sa ma tachineze ca daca pic in acelasi liceu cu el poate se reia povestea. Si am inceput sa ma indragostesc de el din ce in ce mai tare.Pe la finalul verii am crezut ca imi trecuse.Si a venit prima zi de liceu...nimerisem in aceeasi clasa, si am nimerit un loc exact in stanga lui, cand l-am vazut iar am inceput. Urmatoarea zi am vrut sa vorbesc cu el dar aflasem ca s-a mutat la alta clasa fiindca avea multi cunoscuti acolo si astfel ramasesem tot nevorbita cu el. Dadeam de el pe hol da nici buna nu ne ziceam, cand ii vedeam ochii aia albastri coboram privirea. Acum cateva zile am dat de el pe mess si l-am intrebat de ce nu vorbeste cu mine si a zis ca el credea ca nu vreau sa vorbesc cu el, iar eu credeam ca el nu vroia s avorbeasca cu mine.Asa am inceput sa mai vorbim pe mess ca la liceu e grabit mereu, mai e si in alta clasa, doar buna ne zicem. Oricum acum vorbesc cu el pe mess dar cred ca la asta se rezuma totul, nu stiu daca mai simte ceva pentru mine, desi se poarta frumos cu mine.Nu cred ca m-ar mai vrea acum, nu sunt nici cea mai frumoasa din lume, nici cea mai urata, sunt mai grasuta dar am slabit vara asta 5 kg numai sperand ca poate ajuta la ceva, bine in a 4-a paream mai grasa aveam si burtica mare.Nu stiu ce sa fac sunt moarta dupa el, e frumos are si minte si e si politicos. Mi-e teama sa ii spun direct ce simt ca poate ma respinge, ar fi primul meu prieten.Eu incerc sa vorbesc des cu el sperand ca ne vom intelege din ce in ce mai bine si poate intr-o zi mergem prin oras, nu-mi pasa daca trebuie sa mai car cu mine inca cativa cunoscuti, poate poate o iesi ceva da suntem in clase diferite deci sansele sunt si mai mici sa fim impreuna.Nu stiu ce sa fac, ajutor? va rog.

Răspuns Câştigător
| onusha a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii spui pe mess sau fata in fata cum doresti adevarul pentru a afla daca si el simte ceva pentru tine daca nu.n-ai sa afli niciodata adevarul si vei sta cu gandul daca te place mai bine risti decat sa te gandesti mereu la asta. daca nu simte nimic pentru tine macar ramaneti amici iar tu vei gasi si baiatul care te va placea si ti-o va spune in curand! succes! funda?batting eyelashes

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Deocamdata multumeste te cu atat,pe parcurs poate o sa deveniti mai apropiati, transmite i prin priviri ca ti place de el, poate iti va raspunde la fel

| Gabriella_8999 a răspuns:

Din moment ce vorbeste cu tine pe mess inseamna ca este tot interesat, altfel nu ar pierde vremea si ar vorbi cu alte fete.Da-i un mess offline daca te simti mai bine asa, spune-i ce simti si asteapta sa vezi ce spune. Unul din voi trebuie sa faca pasul. Orice ar decide macar sti ce simte si vei sti daca totul e o iluzie sau poate fi ceva real.Fi sincera, nu ai decat de castigat in ambele sensuri.Succes

| Agnes00 a răspuns:

Peste 4 ani (mai mult sau mai putin) cand probabil vei face si sex si iti vei da seama de toate tipologiile masculine, de toate genurile de baieti, satula de a avea atatia iubiti si de a le suporta toate problemele, iti vei aminti de aceasta mica situatie cu care te confrunti acum si iti vei da seama de multe lucruri.

Sau poate te vei cupla cu acest "B" boy si veti trai fericiti pana la adanci batraneti. (fapt pentru care, a propos, nu as baga mana in foc)

| A4DrIAn a răspuns:

Daca vorbiti asa mult pe mess incepe conversatia cam asa.
"Vreau sa iti zic ceva de foarte mult. si acum am prins curaj sa iti zic.:
Te plac foarte mult sunt atrasa de tine dar tu esti mereu ocupat nu stiiam ce sa fac."
Spune-i daca simte acelasi lucru pentru tine.
daca va zice da poate o sa aveti o sansa multa bafta.
Funda plshappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti indragostita. Ai facut o obsesie pentru asta, pentru ca esti singura si datorita povestilor din autocar. Uita-te in jur si o sa vezi ca mai sint si alti baieti. Mai ales ca asta nu da doi bani pe tine, avind in vedere ca l-ai abordat si inca n-a schitat nimic, doar o abureste pe mess. Poate unul chiar te soarbe din ochi si tu n-ai timp sa-l vezi ca stai cu ochii lipiti de un nimeni care, se poate sa aiba ochi pentru altele. Asa cum ti-am spus, dupa atita vreme, daca era ceva, clar te-ar fi scos deja la un suc.

| Bibiiubesteciocolata a răspuns:

Pai gandeste`te la un prieten comun, roaga`l sa vorbeasca cu el sa vada daca mai simte ceva pentru tine. Oricum daca ce ai povestit s`a intamplat cand ati terminat clasa a 8-a nu cred ca sentimentele pentru tine au disparut asa repede.Succes!:*

| VIRUSrooz a răspuns:

Daca nu ai curaj sa ii spui fata in fata spune-i pe mess dar trebuie sa ii spui pentru ca daca ramai in situatia in care esti acum ce rezolvi?
chiar daca ti se pare greu trebuie sa faci asta pentru ca nu se stie niciodata poate dai cu piciorul unei relatii frummoase
si daca astepti sa uiti de el asa de la sine crede-ma ca nu o sa se intample vorbesc din propria experienta asa am facut si eu si cand i-am spus am aflat ca ma place si el deci spune-i odata si rezolvati totul
fundabatting eyelashes big grin

| razvanflorin a răspuns:

Mai bine ii zici direct in fata face to face ce simiti si il intrebi daca si el simte la fel si daca nu nu va veni sfarsitul lumi

| Marioara0firstlady a răspuns:

Tulai doamne feri si apara copile tu fata tu ai numa cativa ani ar trebui sa faci tema si sa mergi la scoala nu sa stai la baieti fata draga tu fata!