| DianaS2 a întrebat:

Imi place de un baiat, suntem amadoi in clasa a 9a, avem clasele unele langa altele. Pe facebook si pe mess nu prea sta, asa ca nu vorbim in privat.
Il stiu din vedere si din auzite de mult timp, fiindca am fost amandoi in aceeasi scoala, el la o clasa paralela, doar ca el era de dimineata, eu dupa-masa.
Totul a inceput (cred) cand l-am intalnit la mare vara asta, parintii lui fiind prieteni de familie cu niste rude de-ale mele.A fost destul de ciudat sa-l intalnesc acolo...foarte ciudat..asta prin august.
In fine, am intrat si la liceu, clasa mea langa clasa lui.Am inceput sa mai schimbam o vorba asa pe coridor, sa radem,etc.
A urmat o excursie.El s-a imbatat, eram in camera cu mai multe fete si a inceput sa zica ce crede despre fiecare, unde ne-a intalnit etc. Cand a ajuns la mine a zis ca ma cunoaste de cand a inceput scoala ( nu si-a amintit de intalnirea de la mare! ) si ca ii sunt simpatica...Cand ne-am intors din excursie, el s-a pus intr-o relatie cu altcineva pe facebook...
Mentionez ca de curand mi-am facut cont pe instagram si am gasit o poza cu plaja postata de el care avea la descriere "you..me..sea..now" si era chiar plaja unde ne-am intalnit atunci!
Asaa, au urmat balul liceului, am dansat cu el, se tot uita la mine si..cam atat.
A urmat apoi balul altui liceu, acolo a fost mai interesant. Nu prea cunosteam multa lume asa ca am stat cu el si cu o prietena aproape toata noaptea, am dansat putin.apoi a urmat o melodie lenta si noi stateam acolo...unul langa altul. fara sa zicem niciunul nimic. Ingrozitor! Pe la 3:30 am plecat acasa cu el si cu o prietena cu taxiul...m-a chemat la balul balurilor, unde participa.
La scoala..neschimbat..o vorba, doua, o privire, o sperietura, o gadilaturalaughing...
Chiar nu stiu ce sa fac! Chiar il plac...dar nu stiu sa actionez, nu prea am experienta...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paai... Eu zic ca totusi nu esti pentru el doar o 'prietena' :d. Cred ca tu trebuie sa faci primul pas si sa ii spui ce simtibatting eyelashes. Cand o intra si el pe mess sau pe facebook ii spui, sau daca ai curaj face to facebatting eyelashes. Daca o sa spuna ca el nu te place [ desi eu ma indoiesc, din cate ai povestit tu acolo reiese ca ii esti mai mult decat simpatica :d ] este pierderea lui.
Dar, exista posibilitatea foarte mare sa spuna ca si el te place love struck. Si atunci iti dai seama ce urmeaza love struck.
Totusi, eu una cred ca trebuie sa mergi pe sinceritatewinking!

Sper ca te-am ajutatwinking. Funda :d?

| iuli29 a răspuns:

Pai eu zic sa iti faci curaj si sa vorbesti cu el, sa ii spui ce simti.

| annonymus23 a răspuns:

Mai vorbeste cu el, incearca sa deveniti mai apropiati, dar nu cat sa se simta friendzoned, incearca sa-i dai niste semne subtile, si cand crezi ca e cazu si te crezi in stare, spune-i ce simti undeva in privat, gen inainte sau dupa ore, dar lasa-i timp de gandit daca chiar are nevoie, si in orice caz, precizeaza-i faptul ca si daca raspunsul e nu, tu nu o sa il eviti, si sa nu te evite nici el