| 10danny0499 a întrebat:

am nevoie de ajutor.Incep cu inceputul, cea mai buna prietena a mea e indragostita de un tipX de clasa a 5-a, noi fiind clasa a 8-a(nu ma intrebati ce e in capul ei, nici eu nu stiu). Tipul s-a imprietenit cu doi baietii: A.( din clasa mea) si B(unul din clasa alta clasa de a 8-a). Colega mea nu stie cum sa ii atraga atentia respectivului.X se uita la ea, dar nu face nimic.Eu i-am zis sa nu mai se gandeasca la el,pentru ca nu merita.Ea s-a gandit sa se cupleze cu A,pentru a il face gelos pe X, dar nu cred ca e o idee buna pentru ca si A si B sunt niste nesimtiti.Se zice: "spune cu cine te imprietenesti,ca sa iti zic cine esti". Prin analogie,tipul ar fi un mare imbecil, dar nu ma asculta.Eu as lasa-o sa se cupleze cu A,sa vada ca lui X nu ii pasa,dar stiu ca va suferii, si va veni la mine pentru a plange.Stiu ca e putin proasta,pentru ca alearga dupa unul asa de mic,si e o mare tampenie sa se cupleze cu un nesuferit, pentru a ii atrage atentia.Incerc sa ii fiu alaturi, dar nu pot.Stiu ca va suferi,incerc sa ii zic,dar nu ma asculta,iar la final,ma va bate la cap ca nu ii e bine. Ce pot face? Vreau sa fie OK pentru toti,dar nu vad cum... Daca o sustin in ce vrea sa faca,va plange in scurt timp pentru ca nu e bine,daca ii zic sa o lase balta, ma va crede o nesufetita.

Răspuns Câştigător
| AlinChiriac a răspuns:

Sunt mai mult ca sigur ca tipului de clasa a 5-a numai fete nu ii trebuiesc. laughing Adica, el poate nici nu isi doreste o relatie, sau mai bine spus nici macar nu se gandeste la una. Nici macar nu s-a gandit vreodata. Este prea tanar. El inca este cu jocurile pentru calculator, prietenii de varsta lui in special Baieti, sporturile lui preferate si nimic mai mult. Voi astia mai mari deja stiti de intalniri, de plimbari prin parc seara si altele. Dar el inca nu a gandit atat de departe. Sunt mai mult ca sigur. Daca tu nu vrei ca prietena ta sa fie nici cu unul nici cu altul, baga-i ul al trei-lea pe gat. Un tip dragut, de treaba si pe care aceasta sa il placa mai mult decat pe pitic. big grin

5 răspunsuri:
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Nu mai e mult și va fi la liceu.
Acolo va avea de unde să aleagă, de ce să se țină de un puști de clasa a 5?!

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Cel din clasa 1 5 nu stie ce e aia dragoste si nu stie cum se comporte(imatur) iar atunci ea il va lasa prima

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Pur si simplu incearca sa eviti subiectul asta..Astfel impaci si capra si varza!
Pa`pa!

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Spune-i:tu realizezi ce vrei sa faci? uitete la ala abia a invatat abecedarul iar tu vrei sa te cuplezi cu el? x va rade de tine si nu va mai vb cu tine vreodata.in loc sa-l faci gelos te faci de ras si il faci i pe el de ras. oamenii ii zic uite ce iubita ratata ai avut.

| SwettieNicki a răspuns:

Pai...Zi ca daca o sa fie cu el o sa rada toti de ea *fiind mai mic*si doar sa-i fii aproape...O sa aprecieze:*