| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor... mie imi place de un baiat si lui ii place de mine. ies in fiecare pauza cu colega mea afara in curtea scolii doar ca ea de fiecare data se baga in seama cu el( ii trage cu palma peste spate sau incepe s ail fugareasca prin toata curtea). acum am inceput sa nu mai eis cu ea afara deoarece eu ma simt putin cam altfel cand face asta in prezenta mea( invidie). cred ca suna ciudat dar poate ati trecut si voi prin asta. ce sa fac acum? nu mai suport sa o vad pe ea cu practic se "da" la el... PS: inca o intrebare.e posibil sa inceapa sa o placa pe ea daca ii trage cu palma peste spate sau ceva de genul?

18 răspunsuri:
| Georgiana05 a răspuns:

laughing
Nu ştiu care-i faza cu bătutul băieţilor ca să te bagi în seamă cu ei. laughing
În fine. Evit-o. Am avut şi eu o aşa-zisă prietenă de genul, când eram mai mică.
Ea face gesturi d-astea, tu te poţi băga pur şi simplu în seamă cu el, afli ce lucruri aveţi în comun, poate ieşiţi împreună, iar apoi vezi şi tu dacă merită să-i zici ce simţi pentru el sau nu.
Baftă! big grin

| Alphabeat a răspuns:

Trage-i si tu palme laughing vorbeste cu el, gasiti subiecte in comun, vezi ce ii place, fa-l prietenul tau, iar dupa, ceva mai mult de atatwinking ai sa vezi, o sa vina de la sine.
Te salut!

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

Bai fratele meu tu nu intelegi ca noi suntem prieteni? ca practic noi suntem impreuna?( sau ceva de genul)..stie ca il plac si eu stiu ca ma place.mi-a spus-o chiar el! dar nu stiu de ce se comporta asa...cand dana ii trage cu palma peste spate el vine din spatele ei si ii trage si el.iar pe mine nici nu ma prea baga in seama decat ca se uita pe ascuns la mine. pe mess vorbeste foarte frumos cu mine. acum chiar ma intreb de ce pe mine nu ma prea baga in seama.si eu una nu pot sa trag in el ca ma doare pe mine iar el nu a tras niciodata in mine. uneori mai vine pe la spatele meu si ma speria dar ma impinge usor sau doar ma atinge ( ceilalti m-au poreclit "BUU" laughing ). nu imi pot da seama ce e cu baiatul asta. daca ma ajutati voi poate o sa ma simt mai binehappy

| Alphabeat a răspuns (pentru OnlyTheScript):

'Bai sora mea, tu nu puteai sa spui chestia asta in primul post?''
Eu tot nu inteleg care e problema, unele intrebari sunt chiar tampite. ''ma atinge usor, ma impinge, ma place, vb pe mess'' Aoleu, serios acum, fata aia nu are nici o vina. Daca baiatu ala ti-a spus ca te place, te place si gata. Eu nu pot sa te scap de invidie, ca aici e problema de invidie. TPU nu poate face nimic.
Pa.
OF!

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

bai fratele meu laughing dar ce sa fac ca sa ii atrag si eu atentia? ca nu ma mai pot uita la colega mea sa vad cum se baga in seama cu el... nu cred ca ai trecut prin asta..si nu stii cum e

| Alphabeat a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Te bagi si tu in seama, care e problema? Vrei sa vin sa te imping eu? smug

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

Da laughing..iti dau adresa? laughing

| Alphabeat a răspuns (pentru OnlyTheScript):

O cunosc deja laughing
Nu, serios acum, baga-te si tu in seama, poate esti timida si de aia iti este frica sa ''actionezi''

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

Aici ai perfecta dreptate! sunt timida si nu stiu cum sa reactionez! eu cand il vad transpir toata si ma inrosesc la fata d; apai sa mai vb si cu el

| Alphabeat a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Eh, o sa fie bine, ai sa vezi, asa e la inceput, mai intai esti timid, dupa te acomodezi si dupa actionezi big grin! Cati ani zici ca ai?

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

12.....sa nu imi zici ca sunt prea mica ca te sugrum! laughing)

| Alphabeat a răspuns (pentru OnlyTheScript):

laughing Esti inca mica, mai ai timp de gagic, oricum, sa nu te pui pe plans daca iti da papucii ca baietii sunt mult mai necopti la minte decat fetele pana la 18-19 ani (unii si mai mult). Ei nu realizeaza cand au ceva de pret (o iubita) decat dupa ce o pierd.

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

Sunt constienta de asta stai calm...dar daca o sa pierd prietenia cu el nu stiu ce ma fac..de 2 ani incerc sa ma imprietenesc cu el cu tot cu timiditatea mea...

| Alphabeat a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu iti face griji, as fi venit eu sa te imping de la spate, dar nu pot. Incearca sa ai mai multa incredere in tine. big grin

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Alphabeat):

O sa incerc! nimeni nu mi-l poate lua! o s aincerc sa nu ma mai pierd in fata lui! ii dovedesc eu ca a avut dreptate cand a spus ca :" dintre toate fetele cu care a fost el nimeni nu se compara cu mine" ( asta -a spus-o lui Alex de mai demult)

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Daca si el te place, roagal pe el sa nu fuga de ea, o fata nu ii va putea face ceva.
dar daca ea este prietena ta spune-i si ei ca ar fi mai bine sa nu faca asa si ceea ce simti tu cind ea se da pe linga el.
este posibil sa o indrageasca, daca ea are asa comportament (cu parere de rau)
asta e opinia mea, dar ea poate da si gres, pentru pesoana iubita, lupta

| Lovatics a răspuns:

Cam da deoarece daca ai tupeu, baiatul te place

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Lovatics):

Bine dar un baiat te place daca tragi in el ca nebuna? si daca incepi sa il fugaresti chiar daca este in grupul lui de prieteni?