| barbie19 a întrebat:

Am o mare nelamurire. Sunt cu iubitul meu de 3 ani si in ultima vreme se poarta cam ciudat. Pe scurt, cand ne mai certam si il intreb daca ma iubeste tace si nu vrea sa imi raspunda, insist si apoi imi spune nu. Dupa aceea ii spun cu multa intelegere ca accept acest lucru si ca cel mai bine ar fi sa ne despartim, dar niciodata nu vrea si imi spune ca el de fapt ma iubeste.nu inteleg acest comportament si de ce se comporta asa, l-am provocat la mai multe discutii si mereu imi spune ca mie doar mi se pare ca s-a schimbat si ca mereu e vina mea cand ne certam. Gelos, posesiv, nu e ca sa zici ca asta ar fi motivul pentru care nu vrea sa ne despartim, sincer nu stiu ce sa mai cred.Nu imi doresc sa ne despartim, dar parca nu mai pot sa stau asa, mereu sa ma intreb daca ma iubeste sau nu.

Răspuns Câştigător
| larousee a răspuns:

Dupa 3 ani de relatie poate se simte sufocat de intrebare asta si iti arunica acel "nu" doar ca sa te faca sa incetezi. dupa atata timp petrecut impreuna, certurile pot deveni mai dese. daca ar fi vb de o alta pers cum zice Andreutzzyk cred ca ar accepta ideea de despartire atunci cand o spui cu intelegere. raman la parerea ca dupa 3 ani, daca baiatul devine putin plictisit sau trece printr`o stare mai nasoala, fetele au tendinta sa creada ca nu le mai iubeste. si prt meu mi-a zis acum 2 ani ca daca nu m`ar mai iubi si ar avea pe alta s`ar fi desp de mine, dar suntem impreuna si acum... doar ca el avea un moment cand dorea sa petreaca mai mult timp cu baietii, ducea dorul iesirilor cu ei, si eu il cam sufocam fara sens.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi si anii vostri! Baietii si barbatii spun cam greu (sincer) cele doua cuvinte! Preferi sa le spuna lejer si sa te minta?! Iar daca e deja gelos si posesiv, fa-ti un bilant serios si vezi daca nu cumva ar fi cazul sa renunti la "relatia" asta! Success!

| ELLSSA a răspuns:

Gelozia este o boala!(parerea mea conteaza)

| Kylexy a răspuns:

Pai daca e gelos cum sa nu te iubeasca si mai ales daca nu vorbesti cu el poate saracul baiat trece printr-o perioada mai grea tu ar trebui sa il cunosti mai bine poate se gandeste mai mult la viitor decat tine poate traieste cu frica de a nu te pierde pana nu vorbesti cu el nu ai de unde sa stii

| INeverStopLoving a răspuns:

Aicia sunt mai multi factori. Primii care streseaza un baiat sunt intrebarile de genul: "Vai dsraga ma mai iubesti" (pusa prea des->CEARTA) sau "Mai tii la mine? Nu cumva te-ai plictisitde relatia noastra?" Alti factori ar mai fii monotonia relatiei si non-libertatea, adica ca il agasezi cu diverse chestii marunte care pentru tine nu conteaza insa el tine cont de ele. Si plus ca chestia asta, iubirea trebuie sa o simti venind de la el, ca-ti raspunde nu-i o confirmare.usor te poate minti... sfatul cel mai bun este sa-l lasi pe el sa vina la tine, sa simta ca ii este dor de tine, sa-i lasi libertatea de a gandi, a actiona si a avea motive sa stea langa tine. Si sunt sigura ca daca te i8ubeste pe langa ca-ti va spune asta, partea cea mai IMPORTANTA este ca-ti si va demonstra chestia asta. Hmm, si sa fim seriosi, nu-i mai palpitanta cera de-a doua parte pentru sufletul nostru? Ia gandeste-te mai bine!

| L0vely a răspuns:

Buna! Sunteti de mult timp impreuna si s-ar putea sa inceapa sa se intrebe cum de a stat atat cu tine. nu mai este sigur de sentimentele lui. Probabil are nevoie de putin timp sa isi dea seama ce vrea sa faca mai departe. Se poate sa te insele deoarece acest sentiment de nesiguranta si confuzie il face sa doreasca sa incerce altceva. Vorbeste cu el si explica-i faptul ca nu s a schimbat nimic, il iubesti si nu trebuie sa se sperie de o relatie mai serioasa. Succes!

| Andreutzzyk a răspuns:

Cred ca iubeste pe alt cineva sau are o problema. una destul de grava de se poarta asa cu tine. Dar stai linistita caci cred ca aveti o relatie stabila, anii de cand sunteti impreuna sunt de acord cu mine. Dar sincer.cred ca te inseala.Nu te supara funda?:X:Xplz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga barbie19 poate iubitul tau are pe altcineva sau o problema in familie dar ce te sfatuiesc eu sa faci e sa dicuti in liniste si sa ai rabdare altfel nu tiar spune nimic niciodata.

| puiuta1 a răspuns:

Eu te sfatui sa il lasi pina cand el nu va faceo...lasal o perioada si singur isi va da seama te iubeste ori nu...se va intoarce oricum.winking