| AnaMaRRia12 a întrebat:

Am o mare problema, va rog, ajutati-ma!
Am 13 ani si iubesc foarte mult un baiat. Acum 4-5 luni mi-a cerut un baiat prietenia si eram foarte indragostita de el asa ca i-am acceptat-o fara ca parintii sa stie. A fost prima mea iubire.si tin le al enorm de mult.Am fost despartiti o scurta perioada de timp dar dupa aceea ne-am impacat din nou.Mi-am luat inima in dinti si le-am spus parintilor ca am fost cu un baiat, iar ei mi-au spus sa astept sa fac macar 15 ani ca sunt prea mica pentru un prieten.Eu sunt tot cu acel baiat pentru ca ne iubim foarte mult, chiar daca mama nu m-a lasa. Nu stiu ce sa fac si cum sa-i spun ca nu putem fi impreuna. Vrun sfat? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Presupun ca nu te-au incantat prea mult raspunsurile acestea? Cei 3 useri dinaintea mea nu-ti vor raul ci pur si simplu considera ca la aceasta varsta ar trebui sa faci altceva(dar totusi sa fim seriosi nu sa te joci cu papusele)Nu stiu ce simti tu. Poate chiar il iubesti sau poate este doar o iluzie.(hei am 14 stiu ca varsta asta nu e cea mai fericita...)
Ai 2 variante:
-spune-i fix adevarul
-minte-l si gaseste un motiv
Pentru ca ador sinceritatea ti-as sugera sa spui adevarul.
Bafta!

| AnaMaRRia12 explică (pentru zurick):

Iti multumesc foarte mult, mi-ai fost de mare ajutor!

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Frate vor la varsta asta nu aveti ce face, decat sa va iubiti? apuca-te de tenis

| eli22 a răspuns:

Traieste-ti copilaria, fiecare lucru isi are timpul lui! anii acestia nu o sa ii mai ai niciodata, profita de ei si lasa baietiihappy

| AnaMaRRia12 explică (pentru eli22):

Multumesc mult, mersi frumos!

| marius031 a răspuns:

Lumea asta o ia razna din ce in ce mai rau, la 13 ani ai spus la parinti ca ai un iubit, la 14 o sa le zici ca ai facut si "dragoste" si pe la 15 ani o sa le zici ca ai ramas si insarcinata... unde va grabiti asa, ce dragoste este aia la 13 ani?

| EverydayImShufflin a răspuns:

Fato ai 13 ani! la varsta aia ma jucam cu papusile nu imi trebuia gagic!

| AnaMaRRia12 explică (pentru EverydayImShufflin):

..Stiu am facut o mare greseala.dar credeam ca pot gasi ajutor nu critici. Multumesc oricum ca ti-ai acordat putin timp problemei mele!