| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy am o problema:de 5 ani m-am mutat la taicameo in alta tara si din pacate am aflat ca am si o mama vitregasadam mai aflat ca are si un copil tot o fata.macar cu fiicasa ma inteleg bine dar cu maicasa vai si amar.maicasa controleaza ABSOLUT TOTUL in casa.si tata face tot ce zice. Tata nu ma lasa sa ies nicaieri deoarece nebuna ii zice sa nu aiba incredere in mina si ca suntem in alta tara blablabla nu-i ca in Romania.ok dar ce drept are ea sa comenteze proasta naibii si sa ii zica lui tata ce sa nu ma lase ai ce da.sincer ma tin prea din scurt greseala pe care o fac multi parinti deoarece copiii se vor distra "pe furis" ca sa zic asa.acum ce naiba sa fac ca sa scap de asta pentru. ca sincer imi distruge adolescenta, viata, tot.nu o mai suport.am discutat deja de muuuulte ori cu tata dar de fiecare data gaseste scuze sau imi spune ca da da o sa se rezolve.ce sa fac sa plec? Daca da unde sunt in america si toti ai mei sunt in Romania. Help

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa faci o copie la cheie cand pleci la scoala si iesi cand vrei din casa, cati ani ai? E cam periculos prin ee.uu sa iesi afara cand altii au arme la ei si te pot viola

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema este la amandoua si mai mult la tine dupa felul in care te exprimi.
Cred ca vrea sa te protejeze si de aceea nu iti da atata libertate.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Vorbeste cu rudele de acasa cere-le o parere despre situatia ta sau incearca sa vorbesti cu mama vitrega spune-i ca n-are niciun drept asupra ta. Daca ai prieteni acolo in america iesi cu ei afara fara sa le ceri voie parintilor, cu timpul se vor obisnui cu ideea ca nucte pot tine cu forta in casa. barfta

| Max_David_1994 a răspuns:

Fai ce vrei, nu o mai lasa sa te comande. Nu-i maica-ta adevarata. Spune-i in fata ca nu are nici un drept sa te poate comanda, pe tine, ea, o straina. Nu o mai lasa sa se creada sefa :-)

| Cici91 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta vitrega explica-i ce simti, intreb-o de ce face asta! Poate iti va da un raspuns serios! Daca te va ingnora cel mai bine ar fi sa-i spui tatalui tau daca nici el nu face nimic atunci ar fi sa te muti! Nu vreau sa iti dau idei proaste, tu singura trebuie sa decizi! Daca veri sa vorbim mai multe lasa-mi un id, fb! O zi cat mai frumoasa! Succes!