| nickcnuttela a întrebat:

Am o problemă cu tata. Ieri am avut o ceartă cu tata care spune ca nu fac nimic toata ziua [nu e adevărat deoarece locuiesc la tara si o ajut pe bunica mea cu urâtul legumelor si săpat etc.]. Ploblema este ca tata mi-a spus ca daca nu îmi place munca sa plec pe "centura".
Ce tata mai spune asa ceva copiilor lui?
Plus ca am o mama vitregă si o iubeste mai mult decât copiii.
Uneori vreau sa mă omor deoarece tata ma cearta din nimicuri si fără motiv. Ma face in toate felurile daca scap ceva pe jos [ ex: Am scăpat telecomanda si ma facut proasta].

CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| ambicio a răspuns:

Stai linistita, asa sunt parinti, jignesc si ne cearta fara motiv. Cred ca face acest lucru deoarece este suparat, il supara alte probleme iar atunci cand vede ca faci o mica greseala care il deranjeaza se descarca pe tine. Sunt sigura ca te iubeste, nu merita sa stai suparata din acest motiv, prefa-te ca nu il auzi. Nu mai pune atat la suflet, nu merita sa stai suparata!