| matetzu a întrebat:

Am o problema destul de grava va rog sa cititi tot si sa nu ma insultati! deci ieri mi-am dat seama ca nu am nici un talent nici un scop in viata am inceput deodata sa plang incotrolabil nu ma puteam opri Eram singur acasa am plans o ora jumatate fara o prire si dupa miau venit parinti acasa era ora sapte m-am culcat noaptea m-am gandit ce o sa fac in viata si am ajuns sa cred ca o sa ma calugaresc singur unde nici praful sa ma stie s-a facut dimineata la scoala totul era mai ciudat colegi isi bateau mai mult ca de obicei joc de mine ma faceau prost handicapat tampit acasa sora mea la fel du mama dupa tata si ajungand la disperare m-am inchis in baie am plas iar de data asta doua ore. Ce sa fac simt ca ajung la disperare am povestit povestea de cateva luni tot asa a continuat pana aziva rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, esti cred ca un proscris social izolate de lumea exterioara daca nu ma insel, cred ca ai trecut prin multa batjocura de-a lungul vietii sau pur si simplu au dus o viata fara lipsuri si griji si faci din orice o tregedie, trebuie sa-ti faci prieteni sa te integrezi in societate, daca nu stii cum iti zic eu: Gaseste un grup de prieteni poate chiar colegii de clasa, dar sa nu fie niste ''mistocari'' ca ar cam iesi urat, gaseste ''veriga slaba'' a grupului imprieteneste-te cu el, el te va baga in gasca si gata dar vezi cum il abordezi, fii mai amuzant mai indefirent de necazurile vietii. Sa nu mai plangi vreodata daca te vede cineva plangand asa dintr-un motiv ridicol ca asta o sa zica ca esti nebun sau chiar mai rau, un baiat nu trebuie sa planga des, baieti trebuie sa para cruzi si nemilosi, am zis sa para nu sa si fie, daca te enerveaza vreun coleg/apropiat eu zic sa apelezi la violenta, daca nu ai muschi eu zic sa incepi sa faci exercitii sportive si concentreaza-te pe scoala. Cat despre un scop in viata daca te referi la un loc de munca sa fie unul ce sa-ti ofere un trai cat de cat decent.

| hummmer a răspuns:

Nu ştiu ce vârstă ai,propun şi eu: înscrie-te la un club de şah,tir,fotbal, lupte, etc. Când auzi că se face ceva voluntariat(ex plantat copaci, strans gunoaie), bagă-te. La Diferite concursuri(biciclete.alergat,alte alea)fii prezent, participă unde se adună lumea, îţi faci şi prieteni şi ai şi un mic ţel în viaţă. Înţelegi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| VivianneMnt a răspuns:

Du-te la un psiholog. Vorbesc serios. El poate sa te ajute sa te cunosti mai bine si sa vezi de ce esti capabil.

| Fresh a răspuns:

Cu totii primim de la Dumnezeu sanse egale de a face ceva in viata insa mai mult de 80% din populatie nu isi valorifica aptitudinile, nu exista nu pot ci nu vreau happy Prin munca multa poti realiza orice happy oricine are ceva ascuns in el ce abia asteapta sa fie descoperit. Incearca, chiar lucrurile care crezi ca nu te pricepi la ele s-ar putea sa te surprinda tongue si pe colegi nu-i mai baga in seama, e plina lumea asta de prosti happy Succes mult in viata happy

| 12faly56 a răspuns:

As vrea sa stiu daca suferi vreo dizabilitate, cum inveti la scoala, cum arati. daca cu toate astea esti ok.atunci fara rusine, nu stiu cit de credincios esti:pune-te in genunchi in camera ta si cere ajutor d-nului Isus prin Duhul sfint sa te ajute.El a zis:veniti la Mine toti cei truditi si impovarati si Eu va voi da odihna; sigur iti va raspunde la zbuciumul tau sufletesc.incearca asta in fiecare zi si ai sa vezi. Dumnezeu sa te ajute.

| Bmk_Älex_1992 a răspuns:

Pffoa oh go on urat asa du-te la un psiholog, si venind vorba de cei de la scoala. le permiti c'am multe.da'te la ei ( in scopul daca da unu in tine, tu de ce nu ai da in el ) daca fac misto de tine...fa si tu de ei..si mai usor cu plansu' stiu ca nu te poti abtine, dar incearca sa fi cat mai dur pe fiecare zi.

| acnaib20 a răspuns:

Esti intr-o stare de depresie si numai cu ajutorul uni psiholog poti trece mai repede peste. Daca mergi la psiholog nu inseamna ca esti nebun inseamna ca realizezi cu adevarat ce ti se intampla si asta e un lucru foarte bun.Atunci cand ai stari din astea toata lumea ti se pare ca e ciudata si ca are ceva cu tine insa in realitate nu e deloc asa, incearca totusi sa discuti cu parintii sau cu o persoana care o consideri foarte apropiata si in care ai mare incredere happy.Si incearca sa comunici in perioada asta cat mai mult cu ceilalti, incearca sa te distrezi sa faci lucrurile care iti plac cel mai mult, fa-i mai multe plimbari prin parc si incearca pe cat posibil sa nu stai inchis in casa happy.Sa auzim de bine pa-pa

| matetzu explică:

Ms am ales cel mai bun raspus cel care m-a ajutat cu adevarat acum mi-am gasit talentul acela este actoria si chiar sunt foarte bun

| Mishele a răspuns:

Ia-te in miini. gaseste-ti o ocupatie, o activitate extrascolara poate, gaseste-ti prieteni adevarati. incearca sa discuti cu sora.

| Ghinea_Florentina_1968 a răspuns:

Fiecare om este bun la ceva.Descopera-ti pasiunea, invinge-ti frica, fa-i pe cei din jur sa te respecte pentru ceea ce esti. ai incredere in fortele proprii pentru a-ti implini visul. Merita.