| RemusSePoate a întrebat:

Buna TPU am o problema foarte mare sora mea este in clasa a 9a si distanta liceu-casa este de 40 km.In Ajunul Craciunului obisnuiam sa impodobim bradul si sa facem alte chestii amandoi.Dar anul asta fara ajutorul vostru va fi altfel.In Ajunul Craciunului vrea sa colinde profesorii cu colegii si nu poate ajunge acasa. Va rog mult spuneti-mi cum pot sa o conving sa vie acasa

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Spune-i cat de mult inseamna pentru tine Craciunul alaturi de ea, adu-i aminte fazele minunate petrecute in anii precedenti de Craciun.

Succeswinking

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cursurile nu tin pana in ajun de Craciun: asadar, daca doreste, are timp sa ajunga si acasa.

| aXandra a răspuns:

Cred că ar trebui să înveți sa nu mai depinzi de ea. Acum ea are colegi noi și vrea să-și petreacă timpul alături de ei. Oricum ar fi ea tot sora ta rămâne și tot la tine ține cel mai mult.

| Shrek8998 a răspuns:

Nu prea poti face nimic... e la varsta aia in care vrea sa iasa cu prieteni si sa se indeparteaza putin de familie...