| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o dilema, dar nu vreau sa o dezbat cu seful la cafea ci cu voi.

Dilema mea e urmatoarea: ciocolata provoaca carii? Dar cipsurile provoaca carii? Dar iaurtul grecesc e bun pentru dinti?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toate alimentele produc carii daca nu ai igiena buna pe plan dentar

| GdX a răspuns:

Daca nu te speli pe dinti, orice provoaca carii.
Imi place ca dilema ta e mai sanatoasa decat a colegului care sta toata ziua la cafele si dezbate dileme.

| Freya1 a răspuns:

Buna asta cu șefulwinking.
Orce mâncare poate provoca, cari daca nu iti îngrijește bine dintii. Daca vrei sa nu ai probleme cu dinti spălate regulat, foloseste apa de gura si ață dentară și mergi la medic regulat.

| cristimihailov a răspuns:

Mancate rar, nu provoaca carii. Mancate regulat si cu o igiena necorespunzatoare, toate provoaca carii.