| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume. am o dilema pe care o dezbat cu seful la cafea. De ce femeile care isi doresc un barbat bogat sa le ofere viata de lux sunt judecate ca ar fi femei usoare? Nu e normal sa iti doresti o viata frumoasa si sa tintesti tot mai sus? Oare sunt de admirat femeile care duc o viata modesta si stau la cratita in timp ce sotul lucreaza 4 schimburi si nu au bani nici macar de un concediu de lux? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

În momentul în care o femeie (valabil și viceversa) alege un bărbat DOAR pentru simplul fapt că este bogat, atunci poate fi catalogată drept una ușoară. De ce? Deoarece o poate avea ORICINE pe lumea asta atâta timp cât are bani și aici se face diferența între una cu moravuri ușoare și una cu țeluri înalte în viață. Ea dacă mâine vede pe altul cu 10 lei mai mulți în portofel decât actualul, se duce la ăla. Poimâine povestea se repetă. Peste o săptâmână dacă unul primul ex s-a îmbogățit peste noapte la lotto, se va întoarce la el. O femeie cu țeluri înalte se luptă în primul rând să fie ea mai sus pe propriile forțe decât a fost ieri. Abia apoi își permite să fie selectivă la parteneri. Aici e discrepanța.

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

O femeie de care se îndrăgostește un bărbat bogat, nu va fi considerată o femeue ușoară.
Dar o femeie-anexă care va "atârna" pe lângă un bărbat bogat dispusă permanent să-i ofere servicii sexuale și de companie, în speranța că se va alege și ea cu ceva, e altă poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă femeia asta zici tu că își dorește o viață frumoasă și să țintească "tot mai sus", de ce nu se pune ea pe muncit și făcut bani?
E cum zicea proful de sport: Femeile se uită la frumusețea interioară... a portofelului.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa prof de sport misogin ai (avut)? Și prost pe deasupra...suma aia care contează stă în cont, nu în portofelwinking

| Anna71 a răspuns:

Păi o femeie cu capul pe umeri își va face singură o "viața de lux", nu va aștepta asta din partea unui bărbat. Da, e normal ca o femeie să își dorească o viața frumoasă și lipsită de griji, problema este atunci când îi este oferit totul de-a gata de către partener iar ea nu a muncit pentru nimic din tot ce deține. Din punctul ăsta de vedere ar putea fi considerată ușoară, pentru că e oarecum pe interes.