| OanaMariaG a întrebat:

Am si eu o mica problema happy Am reluat legatura cu un fost iubit din copilarie( noi fiind impreuna cand aveam 14 ani) nemaivorbim de mai bine de 8 ani deoarece in acest timp avand amandoi relatii cu alte persoane. Cand iesim ne simtim foarte bine impreuna,ma face sa ma simt speciala, fiind foarte atent cu mine.Intr-un cuvant ne putam ca doi indragostiti.Noi traind acum in orase diferite presupun ca ne va fi greu sa avem o relatie dar eu nu consider asta o problema,acum nu stiu si parerea lui, el spunandu-mi ca sa vedem cum va evolua lucrurile pentru ca nu mai vrea sa isi faca planuri. Dupa cum s-a comportat cu mine m-am indragostit din nou de el.Si presupun ca si el simte pentru mine dar nu inteleg de ce nu vrea o relatie cu mine. Vorbim zi de zi dar nu stiu cum sa fac, sau ce sa ii spun ca sunt indragostita de el? Nu vreau sa il sperii deloc.M-ai ales ca urmeaza sa ne petrecem concediul impreuna happy Chiar nu il inteleg.Multumesc

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Depinde de cat de mare e distanta dintre voi. Eu nu sunt adeptul relatiilor la distanta, deci sunt la fel de sceptic ca el, nu stiu cat o sa tina relatia voastra, dar parerea mea e ca merita sa incercati, la urma umrelor ce ai de pierdut? Nimic! Inschimb poti castiga amintiri frumoase big grin Poti sa deschizi subiectul pe larg, in ultima zi de concediu, dar sa nu-l bati la cap zilnic cu asta pe parcurusl concediului, ca o sa fie stresant big grin

2 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Trebuie putin curaj, cel mai bine este sa iti exprimi direct sentimentele fata de persoana iubita.Asa e noi baietii suntem mai complicati cateaodata.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| AlexandraCris a răspuns:

Buna! Pentru inceput, fa-ti curaj si explica-i finut ce simti pentru el. Daca si dupa ce ii explici nu va vrea o relatie cu tine, inseamna ca probabil, momentan, nu simte pentru tine ce simti tu pentru el. In legatura cu relatiile la distanta, exista tot felul de retele de socializare care includ posibilitatea de a va vedea cu ajutorul unei camere video (gen Skype). Si in functie de distanta dintre voi si in functie de posibilitatea financiara sau in functie de cat timp liber aveti fiecare, puteti stabili un interval de timp la care sa va intalniti. Iar daca lucrurile vor deveni mai serioase, sigur va veti muta in acelasi oras.