| R3Beka a întrebat:

Am si eu o problema cu dragostea! Faza e ca am 11 ani. Fara suparare da sa recunoastem ca in ziua de azi lumea se indragosteste de la 5 ani, laughing. Sa trec la subiect. De Craciun am fost plecata cu tata si prieteni lui la un restaurant. Acolo era un prieten de al lui de vreo 20 ani. El are un frate de varsta cu mine. Tot imi zicea cumnata si zicea ca lu frasu ii place de mine. In fine. Dupa ceva timp am vorbit cu el pe facebook. Bine inteles ca am fost pedepsita pentru ca gura sparta ala i-a zis tatalui ca am vorbit cu el pe facebook. Dupa ce s-a terminat pedeapsa am intrat pe mess si i-am dat add la copilu ala de varsta cu mine. Am vorbit cu el. I-am zis sa nu ii zica lu frasu ca vorbim ca o sa ii zica tatalui si o sa o incurc. De treaba baiatu! Na zis la nimeni.Problema e ca sunt cu el acum. Am avea o sansa sa ne vedem cand prieteni tatalui printre care se afla si fratele mai mare a lu iubitu meu. Da nu cred ca tata o sa ma mai ia cu el pe undeva. Intrebarea mea e : credeti ca daca avem multa incredere o sa mearga relatia? Si daca da, cum? Eu si el neam propus sa ne convingem mamele sa ne dea la acelasi liceu in aceeasi clasa. Deci va merge? Funda celui mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Uite pana la liceu mai ai de asteptat si nu cred ca dragostea va tine atat de mult...Poti sa ii spui mamei despre chestia asa cu iubitu si sa o intrebi ce parere are si dupa aia ii spui si tatalui tau. Daca vezi ca ei nu o sa fie de acord nu ar trebui sa ai o relatie pe ascuns ( crred ca te-ai simti si tu naspa ). Cred ca ar trebui sa m-ai astepti ai toata tineretea inainte si o sa cunosti multi baiati...

13 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Esti buna de relatii la 11 ani, dar de scris nici atatsad

| AnotherCatWoman a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar e posibil ca pana intri tu la liceu sa gasesti pe altcineva. Sau sa gaseasca el. In plus, din cate imi aduc eu aminte, repartizarea asta pe licee nu este asa usoara si nicidecum previzibila, si depinde si de locurile disponibile. Posibil tu sa intri si el nu.Sau invers.
Cel mai bine e sa iti pui intrebare: merita sa risti atat de mult pentru o relatie? Iar din ceea ce ai scris nu prea pare sa fie vorba nici macar de iubire. Si apoi, de unde vei avea siguranta ca el nu isi va calca cuvantul?
In locul tau eu as mai copilari o vreme si abia apoi m-as gandi la relatii serioase, dar daca tu te hotarasti sa pastrezi relatia cu el, atunci, cu siguranta, increderea reciproca este cea care v-ar putea salva.
Timpul are intotdeauna ultimul cuvant...

| Floris83 a răspuns:

Păi nu depinede nimic nici de ce spunem noi, nici de fundele tale, problema e că dacă e dragoste sinceră, fie ea și de la 11 ani, o să fiți împreună, adică dacă sunteți unul pentru altul, veți fi pentru totdeauna, cum vă este scris, cine poate ști istoria voastră mai bine ca voi, și poate fi prooroc ca să știe toate dinainte

| Gumitzza5 a răspuns:

Da e adevarat ca multe fete de 11+ se indrgostesc ca "desteptele" si sufera. Sfatu meu e sa nu pui prea mult suflet pana se lamuresc lucrurile pentru ca sa nu suferi dupahappy. Fi aproape de el mereu, spune-le parintilor ca te intelegi bine cu el si poate in cele din urma o sa va vedeti.Ai grija de tine si bafta:*

| KoolKitty a răspuns:

Uite, nu vreau sa te descurajez dar relatiile la distanta nu prea merg. Si eu am trecut prin asta. (doar ca nu eram un cuplu, dar ne placea reciproc ff mult) Ne vedeam doar vara. Am fost asa trei ani. Vara trecuta am renuntat la el deoarece mi-au spus uni ca umbla cu altele. Nu merita sa irosesti unii dintre cei mai frumosi ani din viata gandindute la o solutie. Dar, ma rog, asta a fost in cazul meu. Poate ca la tine va functiona. Succes!

| Hermes a răspuns:

La varsta ta "dragostea" e un sentiment volatil - adica se poate evapora la fel de repede cum a aparut. Ia-o mai mult ca o experienta si nu fa planuri de viitor. Nu spun ca nu poate sa mearga dar acum esti pur si simplu prea mica ca sa stii ce e aia relatie. Daca simti ca "dragostea" asta iti consuma prea multa energie si se transforma in obsesie acesta nu e un semn bun-cred ca ar fi bine sa uiti. Concentreaza-te asupra altor lucruri

| timioros a răspuns:

Esti prea tanara! asteapta macar pana la 14 ani. atunci parintii tai o sa inteleaga ca esti indragostita

| rOxAnNe02 a răspuns:

La varsta pe care o ai ar trebui sa iti faci parintii sa inteleaga ca deocamdata tu si acest baiat veti avea mai mult o relatie de prietenie. daca le vei spune alor tai adevarul sunt convinsa ca totul va merge bine si cu el si cu parintii tai:*

| Crisuc a răspuns:

Distanta e cel mai mare dusman intr-o relatie :*. dar daca tu spui ca o sa-ncercati sa va convingeti mamele, ar fi ok thinking adica a-ti fi la scoala impreuna :*. si daca ar fi asa, sigur va merge. happy

| IoanaXxxxx a răspuns:

Hahaha,copii fara lipsa de ocupatieerolling on the floor)

| LoveRu a răspuns:

Relatie?!laughing)thoamneee ma faci sa radrolling on the floor
am 13 ani si nu am avut nicio relatie "serioasa"pana acum desi am fost cu multi baieti laughing
dar de tine ce pot zice?!laughing

| Alyna_6570 a răspuns:

Mai ai rabdare vreo 2-3 ani si vei vedea. Poti fi sigura ca nu o sa te mariti cu tipul de 11 ani, insa peste vreo4-5 ani s-ar putea sa ai o sansa cu tipul mai mare, asta luand in considerare ca tie De fapt de ala mai mare iti place. Bafta in continuare!

| AnaBwaaa a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te preocupe scoala nu baietii straight face. uite cum se duce tara de rapa!