| xFaith a întrebat:

am si eu o problema.
Vreau sa spun pe scurt ca verisoara prietenului meu nu ma suporta de nici o culoare, deoarece ea spera ca prietenul meu sa se impace cu fosta. ( fosta lui prietena este prietena cu verisoara lui )
Asa. Ea se tot preface ca nu mai are nimic cu mine si face in asa fel incat vrea sa il faca pe prietenul meu sa creada ca ea este o sfanta.
Nu stiu ce parere aveti, dar cand ne intalnim cu ea prin mall la o cafea, ea se uita cu atata dispret la mine si ma analizeaza din cap pana in picioare straight face. Eu simt un om care este sincer si care minte. Cand sunt langa ea simt un sentiment de nesiguranta, ma simt agitata, simt ca nu trebuie sa fac nimic, ca sa nu produc o greseala. Deci cand sunt pe langa ea, ma simt ciudat, imi da o stare negativa, sunt nervoasa, nu am stare, si mai presus de acolo astept sa se termine si sa plecam fiecare acasa.
Eu i-am spus prietenului meu ce cred despre ea iar el imi spune ca exagerez, ca sunt prea rea, ca de la un timp nu imi comvine nimic. etc.
Acum cica, de revelion o sa vina ea cu prietenul ei pe la el. Imi vine sa urlu!
Ea stiti ce face? la fiecare petrecere la care am fost cu prietenul meu, verisoara lui si prietenul verisoarei lui. Ea si cu prietenul ei, stateau pe scaun, pe canapea ( depinde unde se tinea petrecerea ) stateau ca doi tristi, ca niste oameni batrani. ( desi amandoi au 20 ). Nu vroiau sa iasa afara, nu vroiau sa danseze, nimic... Iar prietenul meu, am observat ca statea si el asa cu ei ca cica sa nu se simta singuri oh go on, iar de cate ori il luam la dans pe prietenul meu, verisoara`sa se uita urat la mine ca dc vezi doamne, nu il las sa stea cu ei.
Sincera sa fiu nu vreau sa imi strice verisoara lui seara de revelion cu toate figurile ei.

De aceea, as vrea sa ma ajutati, cu un sfat ce as putea face ca sa fie bine, si sa nu ma cert cu prietenul meu.

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu prietenul tau si i-ai spune ca nu mai poti sa faci revelionul cu verisoara lui daca puteti sa il faceti cu alt cineva deoarece nu te simti bine in preajma ei... Vorbeste cu el si spune-i sincer ce simti atunci cand esti langa respectiva Si spune-i ca ea vrea sa iti strice relatia cu el pentru a se impaca cu fosta lui iubita...Zi sa se duca el sa vorbesca cu ea poate rezolva ceva

E iti urez succes in rezolvarea problemei care te framanta :X Bafta

10 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Sa stii ca oricat o sa ii spui prietenului tau ceva de rau de veriosoara lui, nu te va crede pentru ca e vorba de sangele lor la mijloc.
Ceea ce ai tu de facut este rezolvi aceasta problema cu ea. Daca si ea stie ca nu o suporti, incearca sa o lauzi in ochii prietenului tau, iar dupa aceea sa poti profita de acest lucru.
Daca tot vrea sa petreaca revelionul cu voi, atunci lasa-o dar fa-o sa se simta prost. Invita-l pe prietenul ei la dans, mai scapa din greseala cafea pe ea, dar pana atunci voi trebuie sa fiti foarte bune prietene.
De la anul vorbeste cu ea intre 4 ochi, si spune-i sa va lase in pace, sau o sa ii faci viata un calvar!
Succes!

| mixxjim a răspuns:

Ce asa mare prietenie cu o verisoara, care mai e si neprietenoasa pe deasupra? Ca doar nu mai aveti 13 ani. Pe partea sincera spui ca nu merge, ca i-ai spus si nu s-a intamplat nimic, atunci mergi si tu cu dedesubturi si gata. Nu mai mergi cu ea la cafea in mall, fara ea nu se poate? Daca el insista sa mergeti impreuna nu spune ca nu vrei sa mergi cu ea, gasesti altceva de facut cu el la care ea sa nu poata participa, da-te bolnava, spune ca ai de invatat sau chestii importante de facut. Gaseste o varianta de revelion la care sa nu poata merge si ea - la niste prieteni care nu o cunosc pe ea si la care nu te poti invita cu tot neamul, fa-i lui o "surpriza" si poate gasesti niste bilete la un club, la un spectacol de care ii spui prietenului tau doar inainte de eveniment (surpriza de anul nou!). Sau o confrunti pur si simplu, la momentul cu pricina, sa nu se mai uite stramb ca nu o sa-ti faci viata dupa mofturile ei, si gata. Si chiar asta ar si trebui sa faci, chiar vrei sa-ti faci viata in functie de-o frustrata? Taie-i macaroana, altfel o sa ai o relatie complet aiurea cu el, iar el ar trebui sa inteleaga asta. Si daca insista sa-i acorde mai mult credit ei decat tie pana la urma nici nu merita tipul sa stai sa-i inghiti aleia aiurelile la nesfarsit - mai exista si oameni normali, cu relatii normale.

| LolaLollita a răspuns:

Iesiti doar voi doua undeva. Spune-i ca tii la prietenul tau mult si ca daca si ea tine la verisorul ei, atunci ar fi bine ca macar de dragul lui sa va intelegeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai insarcinata! Asta le va da peste bot.

| DiannaDia a răspuns:

Se vede ca s-a plictisit de ea si intra in viata ta. explica-i prietenului tau situatia si sigur v-a intelege happy

| Blonda00 a răspuns:

Intreab-o sincer zi dc nu te supoarta zi ce iai facut poate iai faku cv fara sa sty

| oompaloompa a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa mergeti sa discutati undeva pe tema asta. Iubitul tau nu o mai place pe ea acum tu esti cu el ea nu mai are nici o legatura..si ii poti spune prietenului tau ca vrei sa faci revelionul cu mai multi prieteni undeva, la cineva acasa, iar daca el se supara... nu stiu.

| WeAreYoung a răspuns:

Incearca sa dai bine pe langa ea. Propune-i sa iesiti impreuna la un suc/cafea si acolo intreab-o de ce nu te suporta. Daca nu o scoti la capat si nu o mai suporti pune-ti prietenul sa aleaga ( desi nu e frumos)

| EmoDoll a răspuns:

Spune-i in fata si intreab-o ce are cu tine