| xFaith a întrebat:

Ok.
Eram in camera cu prietenul meu iar la un moment dat a inceput sa vb cu versioara lui primara. si a intrebat`o ce parere are despre mine straight face
iar verisoara lui a spus gen : nu e mai frumoasa ca fosta ta prietena, e mai timida, nu prea vorbeste. e tacuta oh go on
Adica? Pe verisoara lui am cunoscut-o decat o singura data. adica ce se astepta ea? eu nu sunt genul de fata care se baga in seama din prima cu o persona pe care abia o cunosc.
Acum ca am aflat ce parere are despre mine nu prea mai imi vine sa o cunosc atata timp cat nu ma suporta.
Pur si simplu. Verisoara lui este prietena cu fosta lui prietena si nu prea ii comvine faptul ca sunt cu el.
Imi puteti da un sfat? sad

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Da-le drecu laughing)
cu asta iti bati tu capul? fii in continuare tu insuti,nu te-as sfatuii sa incerci sa o cunosti pe verisoara lui si sa ii povestesti te miri ce,din moment ce ea este prietena cu fosta lui, tu vei fii mereu subiect de barfa, intelegi? happy deci...eu cred ca un singur,, ciao,, e mai mult decat suficient laughing

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Gresesti ca-ti pasa!
Ce importanta are daca verisoara lui te place sau nu,cu ea esti tu sau cu el?
El sa te iubeasca si tu sa-l iubesti si ceilalti n-au decat sa stea si-n cap,iubirea voastra sa reziste!
Ce-o sa faci cand o sa te mariti si mama lui va fi ofticata ca nu se insoara cu fata aia bogata pe care a descoperit-o ea,sau sora lui se uita stramb la tine ca esti si mai inalta si mai slaba ca ea?!?
Daca pui la suflet nimicurile astea,vei imbatrani inainte de vreme si,cel mai important,inseamna ca le permiti celorlalti sa se amestece in relatia voastra,din moment ce o vorba te poate influenta atat!
Ai doua urechi,pe una sa-ti intre si pe cealalta sa-ti iasa,ia-ti iubitul in brate si saruta-l cu drag,el e cel mai important in toata sarada asta si nu jigni pe nimeni,razi!
Iubesti si esti iubita,cine nu te-ar invidia pentru asta?
Doar ca unii nu-si pot tine gura! Eh, treaba lor, tu ai alta treaba.
Sa fii fericita!happy

| LeontinAndrei a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te bucuri ca nu esti ca fosta lui prietena pentru ca ai vazut cum s-a sfarsit relatia lor tongue. Pe tine nu trebuie sa te intereseze de verisoara lui, pentru ca tu esti cu el, nu cu ea. Deci stai fara grija ca daca el te iubeste te va pastra si fii cea care ai fost si pana acum. Nu incerca sa te schimbi. Succeswinking

| amoramor a răspuns:

Nu iti bate capu' cu toate prostiile, e normal ca daca sunt prietene (verisoara si fosta) sa nu te placa. Nici sa nu incerci sa te imprietenesti cu ea, doar sa te comporti normal atunci cand va mai intalniti cu ea, sa nu ii arati ca te deranjeaza faptul ca nu te place.

| madayourbarbie a răspuns:

Pai din moment ce ele sunt prietene iti dai seama ca ea o sa fie de partea ei dar nu o lua in seama...caonteza faptul ca el e cu tine si atat nu ce zice lumea...

| Fluffy19 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu cea a yoandr33a,atata timp cat e prietena cu fosta,normal ca nu va fi de partea ta, cel mai bine e sa iti vezi de relatia ta si sa-ti concentrezi atentia asupra prietenul lui, iar in ceea ce o priveste pe verisoara lui. Buna si La revedere! este de ajuns