| anonim_4396 a întrebat:

Am văzut că majoritatea având nevoie de un sfat apelează la alte persoane. Ei bine am şi eu nevoie de un sfat. Sunt cu iubitul meu de un an... făceam acum pe 9 aprilie...dar părinţii nu-l mai suportă deoarece tot spun că am scăzut la şcoală şi că am un comportament de c****t astea fiind spuse de tata. Şi mama îl susţine, de obicei pe mine mă susţinea nu pe el. Eu sufăr enorm nestând cu el sau nevăzându-l şi el suferă la fel ca mine chiar mai mult. Am vrea să le dovedim părinţilor mei că nu este nimic în neregulă cu relaţia noastră. Mi-au interzis să mă văd cu el pe ascuns şi dacă află că aş face asta ar ieşii urât sad. Am vorbit cu el şi nu putem sta fără să vorbim sau să ne vedem. Într-adevăr suna des doar pentru că ştie că eu sunt mai sensibilă şi mai am stări de rău. Dar măcar el mi-a arătat că ţine mai mult ca mine decât mama sau mai ales tata care mereu se găseşte să îmi vorbească urât sau să mă mai înjure puţin. Am nevoie de ajutor... Apropo am 15 ani...crying

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Toate au timpul lor! Fara o pregatire, fara studii ce poti face in viata? Fara iubit la 15 ani, nu-i o tragedie.Cand critici nu inseamna ca nu te iubeste.Le pasa de tine, de viitorul tau.Lui ii pasa de el, de ceea ce ai putea sa-i oferi tu! Cine ziceai ca te iubeste mai mult?

| Zenithf a răspuns:

Parintii tai tin la tine si vor ca sa te realizezi, sa nu ajungi la coada de matura pentru toata viata.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai e normal sa fie ingrijorata familia ta, mai ales ca au vazut rezultatele scolare scazute, varsta nu e indicata pentru un iubit, si nu pot sa cred ca tu ai ajuns la concluzia ca iubitul tau tine la tine mai mult decat parintii tai, nu cred ca ai putut sa rostesti asa ceva.e datoria lor sa aiba grija ta, sa te ocroteasca si sa iti arate calea cea dreapta, iar faptul ca rezultatele tale au scazut, cred ca ar trebui sa te ingrijoreze si pe tine nu crezi? e viitorul tau in joc..revin-o cu picioarele pe pamant si ar fi bine sa stai cuminte in banca ta.
O seara frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Ai 15 ani si deocamdata esti intretinuta de parinti nu te asa zisul prieten al tau, poate daca ai asculta mai mult de ei nu te vor certa asa mult

| darrio2007 a răspuns:

Mai,fetito! Cum poti spune ca el tine mai mult la tine decat parintii.Ti-a sucit mintile.Este de inteles la varsta pe care o ai.De aici si rezultatele la scoala.Banuiesc ca el are peste 18 ani.Nu esti primul caz de genul asta.Prostia voastra este ca va credeti mari si nimeni altcineva nu poate hotari in locul vostru.El te va lasa, pentru ca se va plictisi de tine, cat de curand.Iar tu vei ramane tot langa parinti.Cand vei avea nevoie de ajutor la ei vei apela.Nu te supara dar naivitatea ta da pe afara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da.el nu mai poate fara tine.iar tu ti-ai bagat ceva in ea de scoala, ca doar iubesti nu-i asa? apai ma fatuca, cand s-o satura de tine, va veni alta la rand, si tu o sa ramai si fara iubire si fara scoala si fara parinti prin neascultare.succes.aaa,de plictisit se va plictisi fiindca asta e soarta.asa merg lucrurile de la 14 ani pana te mariti. daca te mariti.ca voi va credeti maturi de la 11 ani si mai mult de atat; LUATI DECIZII.succes.da sa stii ca printii tai are dreptate.

| KhaleesiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar voi oamenii de ce trebuie sa fiti asa de rautaciosi? Fata va cerut o parere, ce ati face voi in locul ei nu a cerut sa o criticati! Si ce daca are numai 15? Daca nu stiti sa scrieti un sfat atunci mai bine nici nu va obositi sa scrieti nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a trecut prin cap ca daca iti imbunatatesti performantele scolare parintii tai nu vor mai avea ce motive sa invoce!? Simplu, inveti mai bine si poti fi si impreuna cu iubi care nu te injura si nu te loveste, deocamdata.

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Deocamdata? laughing

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac persoanele care radiaza optimism.

| anonim_4396 explică (pentru Zenithf):

Mie imi plac plimbarile lungi sub clar de luna, filmele cu Van Damme si avioanele din hartie!

Ce-i aici, sentimente.ro? Nu-i pasa nimanui ce-ti place tie, ne aflam aici sa ajutam o anonima sa fuga de acasa si sa traiasca alaturi de Fat-Frumos.

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze ca te-am deranjat de la aceasta operatiune nobila rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ma dragut-o? ca va suferi asta e sigur.numa ca trebuie spus lucrurilor pe nume nu sa corcolim adevarul de dragul de a nu rani.o critica buna e la fel ca un sfat bun.

| SefaTa97 a răspuns:

Probabil e diferenta de varsta intre tine si el, iar parintii tai se gandesc la faptul ca poti face prostii ( adica sa ajungi acasa insarcinata).
Cel mai bine este sa vorbesti cu mama ta, careia sa ii spui ca scoala nu are nicio treaba cu el, ca va iubiti, ca te intelege, ca nu faceti prostii, si sa aiba incredere in tine!
Adu-l acasa sa-l cunoasca.happy

| FlorinM28 a răspuns:

De cele mai multe ori parintii au dreptate. ar fi bine sa-i asculti chiar daca iti e greu.

| KhaleesiD a răspuns:

Buna! Nu cred ca el te iubeste mai mult decat parintii tai! Parintii tai vor fi langa tine chiar si atunci cand te bagi in belele si si tu de vina, asta este o alta parte ca sunt dezamagiti, sunt nervosi, suparati dezamagiti de tine/pe tine.
Daca vreti sa-i dovediti parintilor ca voua va merge bine si nu s-a schimbat nimic(la scoala) atunci pune mana si invata mai bine decat ai facut-o pana acum iar dupa ce se calmeaza parintii tai le poti spune faptul ca tu il placi/il iubesti pe el si ca asta nu schimba nimic la scoala pentru ca ai note bune si alte chestii de genu.
Mult Succes!happy

| cristianadaniela a răspuns:

Pff....ar trebui sa te straduiesti sa inveti la fel ca inainte la scoala si pe urma sigur se va schimba situatia voastra:*bafta

| emonela1 a răspuns:

Phai invata cum invatai si nu se va intampla nimic, iar parintii tai te vor lasa sa fii cu cel baiat.Succes!