| bogdan1001 a întrebat:

Buna TPU apelez la acest site deoarece m-am despartit de iubita ce o aveaam in strainatate mai bine de 3 luni dar nu reusesc sa trec peste nicicum stiu si motivul inca nu am cunoscut o alta fata sa doreasca o relatie serioasa, problema fiind la mine deoarece nu prea am avut parte de relatii iar cu fosta din strainatate am avut o oarecare relatie cel putin in capul meu, stiu ca nu e buna pentru mine se drogheaza bea ii plac distractiile acum sta cu un barbat in varsta de 55 de ani care are o stare materiala buna nu o inteleg pe fata asta de ce ma minte intotdeuana ma sacrific foarte mult pentru ea dar ea doar isi bate joc de mine imi spune ca ma iubeste ca ii e dor de mine sa ma intorc inapoi in strainatate dar stiu ca daca fac asta isi va bate din nou joc de mine.in prima clipa daca as ajunge inapoi in strainatate ar veni la mine imediat sa fim impreuna dar stiu ca dupa iar ar pleca inapoi la el sau la altu si iar ar incepe niste jocuri de 2 lei din partea ei intrebarea mea este ce vrea ea de fapt de la mine? adica de ce tot cauta sa ma joace sa-si bata joc de mine cand vede ca sunt dispus sa fac orice pentru ea....stiu ca si tine la mine dar de ce intotdeauna are nevoie sa distruga totul nu inteleg daca e fericita cand e cu mine si ii e dor cand nu sunt de ce merge cu altii.in fine cateodata simt ca e doar o panarama si probabil am dreptate dar am vazut in ea si bunatate asta e de fapt motivul care nu ma lasa sa trec peste... bunatatea aia foarte mica nesemnificativa ce o are in suflet ma face sa ma gandesc ca poate fii schimbata dar chiar merita efortul va intreb pe dumneavoastra? am nevoie de sfaturile voastre incercati 2 sec sa va puneti in locul meu si sa imi dati va rog niste sfaturi chiar as avea nevoie de ele

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Niciodata nu conta pe faptul ca vei schimba oamenii. De cele mai multe ori schimbarile sunt in mai rau.
Uit-o pe fata asta, nu e pentru tine decat daca o vrei pentru distractie si poate nici atunci, ca nu stii cu ce boli te alegi. Fata asta pare interesata de bani si situatie. Cauta-ti o fata care sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu, nu pentru strainatate, si sa fie numai a ta. Te inteleg ca ti se pare greu sa gasesti alta, dar se va intampla.

| bogdan1001 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc mult asa spun si eu nu are rost sa ma mai chinui singur

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand se produce o despartire nu mai e cale de impacare spre bine, o relatie care tine ani buni nu intervine o despartire sau pauza nici inselat. Mai lasa timpu sa zboare si dai de alta