| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce credeti voi ca vrea un barbat cand ii face complimente peste complimente unei fete si zice ca sunt "nevinovate" (complimentele). Fara raspunsuri "inteligente" (wizard).

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de bărbat și de situație.
Poate acest tip de comportament îi stă în fire, poate e interesat de fată și o complimentează din suflet, pentru că o place cu adevărat sau poate e interesat de fată, dar în alt sens și o complimentează din interes.

greece12
| greece12 a răspuns:

Multe.
Dar n-o sa le marturiseasca decat cand va vedea ca prea multele complimente isi ating, in sfarsit, scopul!

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Vrea sa impresioneze fata care-i place sau de care e indragostit. Simplu si la obiect big hug bye

| FollowTheLight a răspuns:

Cred ca e un lingusitor care nu vrea decat inca un trofeu [adica tu] la colectia lui de trofee.Se mandreste cu toate cuceririle facute, si chestii de astea.Un compliment e nevinovat.Mai multe deja bat la ochi sa stii.Cel mai sigur mod e sa il provesti in ochi, si iti vei da imediat seama ce cauta. Ochii tradeaza totulwinking

| Ezyo a răspuns:

Complimente vinovate nu cunosc, intentii insa da. happy

| Savy a răspuns:

Ah, vroiam sa spun ceva insa nu stiu sa dau raspunsuri proaste.
Teoretic poate sa vrea totul sau nimic, poate sa o faca din politete sau poate sa o faca din interes. Cum sa fac sa sune mai prost? Ori vrea sa i-o puna, ori e doar un dragalas amabil si nimic mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Savy):

Mda.La asta ma gandeam si eu cu "dragalasul amabil" mai exact "don juan".

| Savy a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt doua personaje diferite. Don Juan cauta cuceriri, dragalasul amabil cauta doar atentie.

| anonim_4396 explică (pentru Savy):

El e Don Juan care face pe dragalasullaughing.Zic si eu asa...

| Savy a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu il intrebi direct pe el? Noi dam cu presupusul, raspunsuri "inteligente", raspunsuri proaste, etc. Adevarul se afla totusi direct.

| anonim_4396 explică (pentru Savy):

Da asa e, dar daca tot mi-am facut cont pe site-ul astaam zis "de ce nu?"...big grin

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrea sa o calareasca.

| Savy a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca poti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! cred că eu sunt wizard-ăla,și asta pentru că mi-ai dat mie un răspuns,în urmă cu ceva timp,și deci acolo te-ai gândit tu cum să-mi zici altfel,ca să nu folosești "davidcopperfild" care e prea lung și consumă prea mult spațiu; sau era o ironie? in fine; faza e că m-ai nimerit,și chiar nu am un răspuns inteligent pentru tine,dar mă gândesc să comentez aici ceea ce-a spus,mai sus(sau mai jos-dacă-mi dai fundă) un coleg de-al nostru; îndrăznesc -cu tot respectul- să-l contrazic,deci,puțin și să spun astfel:eu cred că e taman invers,și că ideal ar fi ca femeia să fie "bombardată" cu tot felul de complimente(originale/care să nu se repete) și asta indiferent de situație,sau de momentul in care se află relația respectiva; adica dacă vrei s-o cucerești,sau tocmai ai terminat-o de cucerit,și deci ai trecut la faza când e a ta, și numai a ta; pentru că nu văd a fi în regulă, la a merge la un gratar de 1Mai-muncitoresc,cu o floare,și s-o complimentezi cum că a ieșit friptura excelentă,iar după aia să termini cu vorbele frumoase ca să nu riști să pari mai puțin isteț; sau,eventual, să zici că mai repeți gestul, de 1 Decembrie când face ea fasole cu cârnați! și de aceea spun că e mult mai interesant,dacă ar fi ca in fiecare dimineță,când îi duci tu cafeaua la pat(pentru că ea nu și-a "revenit complet" după partida de sex,din noaptea ce tocmai a trecut),să cauți să-i spui ceva frumos,cum ar fi de exemplu."uite,iubita mea,cafeaua,iar dacă n-am pus destul zahăr,e doar pentru că m-am gândit că o vei săruta tu și se îndulcește într-o clipă!"; mersi,draga mea DontSpeak,pentru "spațiu acordat" și aștept,la rândul meu, un comentariu de la tine; și dă-mi voie să mă și semnez:
al tău, wizard.

| trăncănici a răspuns:

Bombardamentul cu complimente e periculos, la fel ca şi bombardierul! Nu e prea isteţ tipul.Genul cult ştie că poţi cuceri o femeie,doar cu un singur compliment! Refuză-l dar şi evită-l în mod diplomatic,adică prin a-ţi cere scuze pentru faptul că nu-i poţi fi alături,dar gîndul îţi stă la altcineva. Explicaţiile sunt de prisos, iar dacă insistă să-i dai explicaţii, spune-i că nu te simţi obligată să i le dai şi nu apreciezi un bărbat prea insistent!

| OanaMady a răspuns:

Pai eu cred ca trebuie sa faca fapte pentru acea fata. Cred ca ia la misto daca iti zice complimente peste complimente si iar complimente.Dan in fine nu poti sa cunosti de prima data cu cine te imprietenesti(de prima data pe urma se vede)