| Ileana20 a întrebat:

Buna, TPU!
Eu si sotul meu suntem casatoriti de mult timp, de 20 de ani.
El mereu si-a iubit familia(mama, tatal, surorile, etc), chiar daca acei oameni nu au nicio treaba cu mine si cu fata noastra, se comporta urat cu noi, chiar daca nu l-au ajutat cu nimic, el ne cearta, ne vorbeste foarte urat cand spunem ceva despre ei si chiar daca tot ce spunem este adevarat.El sta in casa mea, in casa parinteasca.
Se comporta foarte urat, nu suporta sa spun absolut nimic despre ei, este nervos, chiar daca spun orice altceva, nu despre familia lui, tipa.
Nu m-a plimbat nicaieri in 20 de ani.Nu am fost la munte, la o gradina zoologica, la nimic.
Nici in masina nu ma suporta, tipa daca ii spun sa ma duca pana la magazin, trebuie sa ii vorbesc frumos.
Intruna de duce la mama lui la tara, mai ales de cand a murit tatal lui, ca sa faca pomeni cu ea.Niciun frate de-al lui nu se duce decat el.Toti isi vad de viata lor, de familiile lor. Nu pot sa ii spun sa nu se duca fiindca incepe sa se certe, sa vorbeasca foarte urat.
Ce parere aveti despre el, despre aceasta situatie?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este după fusta mamei si eu una sincer urasc genul asta de bărbați.Defapt cei ce sărută neamurile in fund si nu isi respecta familia de acasa nu se numesc bărbați ci copii de grădiniță.
Eu nu stiu de ce ai stat asa timp de 20 de ani.Eu am avut o relație de 8 ani cu cineva si tot asa era cu familia lui in casa, in viata, in decizi de ma capiat.Si ai lui se comporta urat cu mine si ma vedeau ca pe o sluga iar el zicea "Nu ii baga in seama" până m-am săturat să mi bage pe gât sa stau cu ei in casa, sa vina la noi cand li se năzare, sa ma jigneasca cand le pica bine si eu sa tac sa nu fac nimic.
Iti spun o chestie sinceră, eu pe partenerul meu actual il iubesc nespus dar daca incepe sa nu se mai desprindă de fusta lui masa ne facem bagajelele si pe drumuri separate ca eu vreau bărbat nu copil de crescut.

| Andreeush a răspuns:

Cum ai putut să stai cu el atâția ani?
Din cate spui el e foarte atașat de familia lui însă nu are dreptul să îți vorbească urât.

| Endoryus a răspuns:

Despre el? Un jegos. Despre situatie? Pai clar esti masochista avand in vedere ca stai de 20 de ani cu asa specimen. Dar presupun ca unul care te-ar respecta nu ti-ar place asa ca te multumesti cu specimenul de mai sus. Soarta. Tu l-ai ales si tot tu ai ales sa ramai cu el. Pacat de copil. Nu are absolut nici o vina dar sufera din cauza voastra.

| Raven a răspuns:

Dacă ați acceptat asta timp de 20 de ani, ce-am mai putea noi spune? Dacă n-ați încercat nimic pe când erați tânără și aveați drept atu dragostea lui, acum când acesta pare să se mai fi estompat, e cam dificil. O să înțeleagă când se va ajunge la moștenire și frații care n-au contribuit cu nimic vor cere parte egală. Nu-i singurul care a pățit-o. Ce putem spune despre el? E unul dintre bărbații ăia care nu apreciază ce au până nu îl pierd.

| Ileana20 explică (pentru Raven):

Nu il intereseaza....fratele lui vrea banii mamei lui, vrea sa ocupe casa, iar el nu are nimic impotriva.

| Irinadarian a răspuns:

Este atasat de familia lui, mai ales de cand a murit socrul tau. Zic ca ar trebui sa l faci sa spuna ce are pe inima, poate este o pierdere mare faptul ca a murit tatal lui. Urat din partea fratilor lui care nu mai au treaba cu el, mai bine sa se ocupe un fiu decat niciunul, nu e nimic iesit din comun faptul ca a ales sa se ocupe de pomeni.