| MasinutaCuBomboane a întrebat:

Imi place de un baiat, suntem prieteni buni si ne intelegem foarte bine, ne cunoastem de cativa ani si chiar am avut un trecut oarecum amoros. Iesim afara destul de des si de multe ori singuri, putem vorbi despre orice. Ne imbratisam de fiecare data cand ne vedem sau cand ne despartim si odata chiar ne-am tinut de mana pe strada, dar pt putin timp. Face aluzii la o relatie intre noi, dar aici se sfarseste partea frumoasa. Odata ne plimbam si ne-am intalnit cu mai multe persoane, si de fiecare data a tinut sa spuna ca nu suntem impreuna, chiar daca persoana respectiva nu a spus nimic legat de asta. Odata chiar m-a evitat pe strada cand era cu o alta fata. Prietenul lui spunea acum ceva timp ca ii place de alta fata, dar eu nu stiu ce sa cred, el in fata mi-a spus ca e forever alone si ca doar vorbeste cu cateva fete pe care nu le place.
Acum intrebarea este, eu ce sa mai cred? Imi cer scuze daca este prea lung.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E dedicat doar propriei persoane, nu vrea să-și asume nici o responsabilitate.Mai bine rogă-te lui Dumnezeu pentru viitorul tău soț, inima ta n-a fost făcută pentru a fi rănită de cei interesați

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe sa crezi ca te evita, asa cum de fapt o si face! Incearca sa nu te mai imbeti cu apa rece, imi pare rau sa-ti spun asta, dar este evident ca prefera pe oricine altcineva si nu pe tine. Iar faptul ca spune tuturor, chiar daca nu-i intrebat, ca nu sunteti impreuna, este pentru a se face clar tuturor, ca nu exista nici o relatie cu tine, indiferent ca in acel moment s-a intamplat sa fiti impreuna.
Asta este momentul, cand tu ar trebui sa te trezesti la realitate si sa intelegi ca baiatul asta nu are si nu va avea nimic pentru tine, si ca-i timpul sa-ti cauti un baiat care sa te placa si sa te accepte asa cum esti.

| mihai69 a răspuns:

Că e copil și nu știe de capul lui. Nu risca să te îndrăgostești de el, o să suferi.

| neutrino a răspuns:

Nu poti crede decat ca el este inca mic pentru asemenea relatii, la care tu doresti sa le ai cu el.

| UnBroken2016 a răspuns:

"doar vorbeste cu cateva fete pe care nu le place. " clar se referea si la tine aici.

| seth2016 a răspuns:

>> a tinut sa spuna ca nu suntem impreuna

Pai ce sa mai crezi cand spune clar. Asta nu inseamna ca nu puteti fi prieteni buni.

Probabil asteapta iubirea vietii lui.

| MorganaM a răspuns:

Nu cred ca este un tip serios si nu cred ca ar vrea sa fie cu tine, din moment ce tot insista asupra acestui aspect. cred ca ar trebui sa iti cauti jumatatea altundeva