| PinkHD3 a întrebat:

Intrebarea mea este: Ma cunosc cu o fata mai bine de 1 luna,o scot la mall, la restaurant etc.
Si m-am gandit ca de 6Decembrie (Sf. Nicolae) sa-i dau un inel(imi place de ea ). Ne intelegem foarte bine. Ce ziceti. oare va accepta macar inelul? sau unde sa o duc sa il dau?... ceva sfaturi? Astept raspunsuri mai ales de la fete.

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Garantez eu ca accepta.Ok? Nu mai gandi negativ. 80% il accepta.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca este cam repede pentru o cerere in casatorie dupa doar o luna de relatie, iar primul inel de la baiat la o fata este intotdeauna o cerere in casatorie. dar daca tu esti sigur ca aceasta este fata cu care te vei casatori si aveti planuri serioase (ar trebui sa nu lungiti la nesfarsit logodna, in 12-18 luni dupa inel ar fi cazul sa aveti nunta), atunci sunt sigura ca si ea simte la fel si va accepta inelul. pana la urma, visul oricarei fete este sa fie ceruta in casatorie de barbatul iubit si sa-si intemeieze o familie cu acesta si este minunart cand simti ca barbatul pe care il iubesti nu ezita sa te ceara de sotie si sa porneasca cu tine pe un drum de o viata.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu cred ca e vorba de o cerere in casatorie?

| Brigaela a răspuns (pentru Lawliet14):

Atunci inelul este nepotrivit si nu trebuie oferit.

| neutrino a răspuns:

Daca inelul este din tinichea, atunci poti avea surpriza neplacuta sa nu-l primeasca.
Ii dai un telefon si o rogi sa iasa afara 5 minute. Ii dai inelul si gata: nu este obligatoriu sa o duci pe undeva!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Il accepta.De ce nu l-ar accepta?

| PinkHD3 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Pai la asta ma gandeam si eu. Mie teama. daca nul accepta?

| PinkHD3 explică (pentru TheLoveDoctorr):

O sa-ti dau rezultatul saptamana viitoare, daca il accepta sau nu

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru PinkHD3):

O sa il accepte.Sa i-l arati prima oara, sa se uite la el, si apoi il intinzi catre ea.Fa si tu o prezentare frumoasa, atunci e cam momentul sa o si saruti sau sa-i ceri prietenia.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru PinkHD3):

Garantez eu ca accepta.Ok? Nu mai gandi negativ. 80% il accepta.

| kandaraki a răspuns:

Nu se daruieste un inel asa pur si simplu dupa cateva iesiri in oras. Nu e cazul, e prea devreme, va fi impresionata fata - de acord, dar nu te grabi, daca doresti sa ii cumperi o bijuterie, i-ai ceva de argint, un lantisor sau o bratara!