| anonim_4396 a întrebat:

Ma cheama Alex Mihailescu, am 12 ani aproape 13, si am o problema,Mie imi place de o fata, dar nu stiu daca si ea ma place, cand vorbesc cu ea nu stiu cum fac de o fac sa rada sau invers iar cand ne uitam unu la altu tot radem, iar, ea e mai baietoasa adica nu chiar ca o fata cu fite, este normala, haioasa etc...Dar serios acum vreau sa aflu daca ma place, eu fac karate si a aa facut dar cand facea ea eram mai mici(acum 4-5 ani)si se uita intruna la mine si zambea,si nu stiu de ce, Dar vreau sa aflu daca ma place sau nu, deci, cum fac? Intreb pe altcineva sau, cum? Merci oricum.

Răspuns Câştigător
| EyeCandy a răspuns:

Din moment ce vă aruncați priviri și zâmbiți sau prin faptul că vă simțiți bine împreună râzând înseamnă că și ea te place. Stai liniștit și comportă-te drăguț cu ea și sigur o vei cuceri.

10 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Sigur te placa trebuie sa ai incredere i tine tu ai zimbi la cineva de care nu ti-ar placea?

| Vix999 a răspuns (pentru dulgherunicu):

Da logic ca se poate zambi si la persoanele fata de care nu ai un interes romantic.
Pai fa-i complimente. In urma acestor complimente vei vedea reactia ei. Daca le accepta bucuroasa si iti cauta mai des compania, te place. Daca se distanteaza de tine.te placea doar ca pe un prieten.
Sau poti risca si sa ii spui direct si asta e : accepti orice raspuns iti da ea.

| Letty03 a răspuns:

Fi curajos. N-ai de ce sa-ti fie teama, ca nu te mananca. Du-te la ea cu o floare la spate, spune-i ca o placi si te intrebi daca si ea te place si daca zice ca te place, da-i floarea.

| Shinnok9409 a răspuns (pentru Letty03):

Si daca luam in calcul k poate nu il place ce face nu ii mai da floarea?

| Letty03 a răspuns (pentru Shinnok9409):

O pune pe o banca, in apropiere si ii da de inteles fetei big grin

| Shinnok9409 a răspuns (pentru Letty03):

Daaa exact ca in Liceenii nu? hai sa fim serios fara flori de la inceputwinking adica nu-s eu personal nu asi apela la flori asa de la inceput mai bine astepti poate fata nu vrea sa primeasca flori de la tine sad

| allexxys a răspuns:

Avand in vedere ca esti baiat ar trebui sa ai mai mult tupeu indiferent de vartsa..parerea mea.
Cel mai bine ar fi sa o intrebi direct ca dupa ce ai scris tu aici ati asteptat destul, fa-ti curaj du-te la ea si intreab-o... indiferent de raspuns sa nu te lasi batut.
Sfsatul meu spr sa te ajute... te-am pupat:*:*

| DiidiiDuuda a răspuns:

Buna. Uite cum cred eu... esti baiat straight face rar am vazut baieti ca tine big hug si te apreciez, deci. nu pune pe altcineva sa intrebe straight face intreab-o tu! ia-o incetisor big grin fi-ti cei mai buni prieteni si ma rog. in ziua de astazi nu prea avem noi chef de suc. dar du-o undeva si tot timpul tine-o de mana. dar prima data intreab-o daca te place si daca spune da spune-i ca si tu o placi de mult timp. O sa te inteleaga big grin.

| Quinn a răspuns:

Trebuie să fii curajos şi să o întrebi. Dacă nu o poţi face faţă în faţă, trimite-i un mesaj, tot o să ajungeţi să vorbiţi face to face acest subiect.
Baftă!

| Shinnok9409 a răspuns:

Intr-adevar curajul e cheia insa trebuie sa ai gija cu acest curaj uneori te poate costa mult, adica ai impresia ca te place si ea poate place pe altul uite cum e daca te duci la ea frumos ii zici ca poate ar fi dragut sa mai vorbiti k iti place sa vb cu ea si daca are buna placere de a iesi in oras la un suc la film sunt multe destinatii.si daca zice da e a ta iar daca zice nu-s sa ma gandesc atunci inseamna ca nu prea stie ce vrea iar nu iti dai u seamawinking bafta fii realist si nu te arunca cu capul inainte happy