| Sw33tG1rl4ever a întrebat:

TPU! Nu ma mai inteleg cu parintii deloc, dar absolut deloc! Ne certam din orice motiv. Va rog sa ma ajutati, e foarte grav! Nu-mi spuneti sa vorbesc cu ei, e fara rost. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| TravisForest a răspuns:

Buna! Daca esti adolescenta nu ar trebui sa iti faci griji si probleme pentru ca treci printr-o perioada dificila pe care parintii tai o simt foarte schimbatoare. Tu vrei sa iti castigi dreptatea in orice subiect pe care il porti cu parintii tai si tocmai de aceea parintii tai fac urat, probabil ei nu inteleg de ce esti tu atat de schimbatoare. Intr-adevar unii parinti sunt demodati si nu isi inteleg copiii, nu-i ajuta cu nimic crezand ca asa e mai bine. Aici nu prea poti sa faci nimic, daca esti minora. Ar trebui sa iti pastrezi calmul pentru ca iti face tie bine daca esti calma. Daca te enervezi pentru orice chestie mai tarziu vei avea probleme si iti va parea rau. Deci trebuie sa fii calma pentru ca este spre binele tau.

O noapte frumoasa!

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Buna iubitahappy si eu am trecut prin astea si mai trec uneori e faza asta cu adolcenta si ai impresia ca nu te inteleg si nici tu pe ei pastreazati calmu in primul randhappy nu vrei sa se zica niste cuvinte care ar drea si ar fi regretate mai tarziuhappy incearca sa mai lasi de la tine si si uneori sa te abtii si sa taci ai sa vezi ca va da rezultate daca stii ca nu dintre parinti au o slabiciune la tine la masa sau in casa sau in preajma lor nu vb cu ei la masa taci nu ii intrebi nimic te faci ca nu ii vezi vb atunci cand te intreaba ceva iti garantez ca se vor simtit vinovati si vor lasa de la el. sper ca te-am ajutat te pup:*

| Sw33tG1rl4ever explică (pentru BrUnEthaThaDeViS):

In primul rand, nu-i nevoie sa vorbesc eu, ca ma baga ei in seama. In al doilea rand, nu am ce sa las de la mine, eu le cer sa ma ajute cu problemele mele si niciodata nu ma ajuta, trebuie sa ma descurc singura, numai eu si nu pot.