| WarHammer02 a întrebat:

TPU! Nu stiu cum sa incep...dar in urma cu 4 luni prietena mea s-a despartit de mine(am fost un an si 7 luni impreuna) spunand ca nu mai are rost sa continuam pentru ca nu va mai merge pe viitor nimic si ca e teama sa nu suferim mai mult s-a terminat totul asta a fost brusc fara sa se raceasca pe parcurs,pur si simplu ieri mi-a spus ca ma iubeste iar azi sa terminam,pot spune ca nu a fost o despartire frumoasa ci cu certuri si jigniri(din partea ei mai multe pentru ca e orgolioasa asa sunt zodiile balanta nehotarate)dupa ceva timp am incercat sa ramanem prieteni dar nu s-a putut pentru ca ea imi spuneam ca vorbeste pe facebook cu n tipi si imi trimetea mesaje audio cu melodii de dragoste cantate de ea iar chestia asta pe mine ma baga in ceata ca nu stiam ce vrea,pana la urma ne-am certat din nou tot urat am avut o perioada cand am crezut ca am trecut peste dar nu am trecut nu pot trece inca tin la ea, inca imi pasa chiar daca acum poate are pe altcineva, eu am iubit-o si imi e dor de ea dar nu se mai poate ma jignit a zis ca nu vrea sa mai auda de mine si sa ma duc naibii.Desii nu i-am gresit cu nimic, acum imi e frica am 21 de ani dar cred ca ii am degeaba pentru ca nu stiu cum sa ies din asta,ma simt singur,ma simt gol uneori ma gandesc sa imi iau viata si imi e teama ca o voi face,mereu cand intram intr-o relatie imi era teama de sfarsit pentru ca stiam cum fac ca sunt sensibil si prost,da stiu,baietii ar trebui sa treaca peste o relatie fara nici o durere,eu nu pot,eu inca o plac pe ea,ea inca e in inima mea si nu pot sa o scot de acolo, ma dor jgnirile ei cat am fost cu ea nu i-am vazut partea asta demonica sa zic asa si totusi tot o vreau inapoi sau sa trec cumva peste, nu reusesc a trecut o luna de cand nu am mai vorbit nici ca prieteni ma gandesc non-stop la ea nu stiu ce sa fac...sunt foarte confuz stau noaptea si plang pana ma dor tamplele,eram fericit cu ea eram motivat,era iubita mea mica si scumpa,doare,doare tare as dori un sfat stiu ca unii ma veti critica in special baietii vor spune ca sunt papa lapte si plang dupa o fata, asta e, asta sunt asta fac eu cand sunt cu o fata pun suflet in aceea relatie si imi pasa! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa treci peste. Ea se joaca cu tine si te trateaza extrem de urat. Un om care face lucrurile pe care spui tu ca le face, sigur nu are sentimente sincere pentru celalalt.
Incearca sa cunosti alte fete si sa nu te mai axezi atat de mult pe faptul ca iti este dor de ea. Gandurile negative sunt extrem de perfide in sensul asta si cu cat le acordam mai multa atentie, cu atat ne este mai greu sa iesim din ele.
Pana la urma, este o despartire. Toti oamenii trec prin asta la un moment dat. Asa cum spuneam un pic mai sus, incearca sa cunosti alte fete si da-le o sansa. In timp, vei cunoaste o alta fata care sa nu isi bata joc de tine in felul asta.

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Daca as fi langa tine ti-as da doua palme ca sa te trezesc: tu vezi ce scrii? Cum mai frate sa iti iei viata pentru o fatusca ce te-a jignit?
Sa suferi dupa cineva este normal. A fi barbat nu inseamna a nu suferi, ci din contra, inseamna a reusi sa recunosti acest lucru. Este normal sa te simti "terminat", dar de la aici si pana la ganduri de sinucidere? ...sa fim seriosi.
Daca a vrut sa va despartiti, ok, las-o. Ai viata ta, bucura-te de fiecare zi asa cum este ea, nu ai nevoie de o anume femeie sa fii fericit, ci ai nevoie de femeia care sa te respecte si sa te iubeasca. Gandeste-te la tinerii care au murit saracii vinerea trecuta, aveau atata chef de viata, se bucurau de un amarat de concert rock, cu sau fara prieten/a.
Spui ca au trecut 4 luni, pai eu dupa o relatie de 2 ani esuata, fara jigniri la persoana, am suferit alti 2 ani (nu cred ca are vreo relevanta dar sunt femeie), asa ca 4 luni sunt o nimica toata. Pot sa mai treaca alte 4 luni ca sa iti revii complet, tot ce trebuie sa faci este sa te tii cat mai departe de ea. Spor in cele bune

| AnonymMVL a răspuns:

Buna, nu trebuie sa te simti un papa lapte, dinpotriva toata stima si respectul meu....nu doar fetele sufera sunt si uni baieti cu capul pe umerii, care stiu sa aprecieze ceea ce au langa ei.Nu trebuie sa te simti prost ca inca o iubesti, sti cum se zice inimii nu-i poti porunci si in plus numai si numai timpul va vindeca raniile. Tine capul sus si chiar daca doare nu te da batut, cred ca esti destul de puternic sa te ridici si sa mergi mai departe cu demnitate.Bafta