| Rby a întrebat:

Salut tuturor! De doua saptamani m-am impacat cu fosta mea prietena, cu care am avut o relatie de trei ani. Am stat despartiti 5 luni iar acum suntem din nou impreuna. Este totusi o relatie grea, una la distanta insa consider ca merita sa incercam.
Sunt o fire destul de posesiva, uneori sunt poate chiar putin paranoic, tind sa exagerez unele lucruri. In perioada asta de 5 luni in care am fost despartiti, prietena mea s-a culcat cu doi baieti ( asa spune ea. Este o persoana sincera care spune lucrurile in fata ). Nu stiu de ce ar trebui sa ma deranjeze acest aspect, ea sustine ca au avut o relatie strict bazata pe sex si nimic mai mult - prieteni cu beneficii sa zicem.
Ok, treaba este ca eu in aceste 5 luni am fost absolut satul de orice relatii, si am stat in mare parte singur sau cu baietii. Nu am avut nici o relatie si nu am prea facut nimic cu nimeni. Sincer, acum regret ca nu m-am distrat, dar asta e. Nu am simtit ca trebuie sa fac asta, si nu am facut-o ( ma simt ca un ratat acum, nu am idee de ce ).
Ceea ce ma 'doare', este faptul ca nu pot trece peste ce a facut ea, desii poate exagerez si la urma urmei, nu eram impreuna in acea perioada insa cu toate astea ma deranjeaza si 'nu'mi da pace'.
Cu unul din baietii respectivi mi-a spus aseara ca inca vorbeste cu el, ca sunt prieteni de multi ani, ca au fost colegi.
Sincer ma deranjeaza foarte tare acest lucru, stiind ca acel baiat cu cateva luni in urma facea sex cu ea, acum continua sa vorbeasca. I'am spus lucrul asta si a zis ca nu va mai vorbii cu el daca ma deranjeaza.( desigur, poate vorbii cu el fara sa stiu eu, categoric ).
Va rog, sa-mi dati un sfat, ce ar trebui sa fac? cum ar trebui sa procedez? si, voi cum vedeti lucrurile? Chiar imi doresc sa trec peste asta si sa nu ma mai gandesc, ca, pina la urma nu mi-a gresit, insa ma deranjeaza, ma gandesc foarte mult la asta. Stiu ca e o situatie penibila si stiu ca sunt eu in acelasi timp poate penibil sa ma 'plang' cu astfel de lucruri, dar cred ca niste pareri ale unor oameni dinafara problemei m-ar ajutahappy. Va multumesc, O zi/ O seara buna!

Răspuns Câştigător
| JoannaChan a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa-ti zic ca nu esti deloc penibil si esti chiar invers.Se vede ca tu chiar tii la ea, ceea ce este foarte frumos din partea ta.Eu vreau sa-ti spun ca nu trebuie sa te simti ca un ratat pentru ca nu te-ai "distrat" si tu.Este perfect normal si foarte bine ca ai facut ceea ce ai simtit.Ia gandeste-te! Daca faceai o greseala si nu faceai ce simti, poate regretai pe urma.Asa ca nu te ingrijora.Alt lucru pe care vreau sa-ti spun este ca esti un baiat adevarat! Si cum am zis...Se vede ca tii la ea.Majoritatea baietilor nu prea vor relatii la distanta pentru ca nu iubita nu e langa ei, ca vor o prietena cu care sa se vada si chestii de genul asta.Dar tu faci un lucru curajos, pentru ca iti asumi un risc.Eu zic ca nu ar trebui sa te stresezi asa de tare in legatura cu chestia aia.Mai cred ca tu chiar daca stii ca este cu tine, ti-e frica sa nu se intoarca la baietii cu care a avut relatii sexuale, nu? Dar linisteste-te. Daca vroia sa fie cu ei, nu mai era cu tine.Mai ales ca aveti o relatie la distanta.Cel mai bine este sa discuti serios despre asta cu ea, sa-i spui ce te framanta, sa-i spui ce te deranjeaza si sa incercati sa rezolvati asta impreuna.Succes! happy

| Rby explică (pentru JoannaChan):

Multumesc frumos! Am discutat aseara cu ea, si i-am spus ca ma deranjeaza faptul ca ea inca vorbeste cu acel baiat. Mi-a spus : " Daca te deranjeaza, nu voi mai vorbi cu el ".

3 răspunsuri:
| UngUrU777 a răspuns:

Si eu as fi ca tine! Adica sa stiu ca iubita mea vb cu unu care a facut sex! As luao razna!

| olivikkka a răspuns:

Pina la urma ea nu ti-a gresit cu nimic, voi nu erati impreuna. Poate si ea suferea si astfel s-a aruncat in bratele altuia pentru ca la relatia voastra era pus punct. Ea nu are nicimo vina ca tu nu ai facut la fel, daca omiubesti vei sterge tot cu buretele si o sa o incepeti de la zero. Bafta