| mirunaaa96 a întrebat:

poate o sa para prostesc ce o sa spun acum dar fie,vorbeam intr-o zi cu prietenul meu la telefon si nu stiu cum am ajuns sa vorbim despre despartire, nu e nimic rau, noi vorbim orice..adica nu era un subiect de cearta sau asa si el a inceput sa imi spuna ca dupa ce ne despartim,peste tot unde merg o sa dau de el,daca eu imi dau check-in la mc vine si el si chestii din astea. Nu m-a deranjat nimic dar a spus-o asa usor,adica iasa dintr-o relatie lunga si face lucrurile ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. De ce mi-a spus asta? De ce ar face asa? El stie ca daca o sa se intample asa mie nu o sa imi convina,asa ca eu ce o sa trebuiasca sa fac ca sa fiu la fel ca el?
P.S. : nu ne despartim curand, dar vreau niste pareri, multumesc!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vorbeste si el prostii, ca sa te impresioneze.

| SkyPilot a răspuns:

Fie ca te place foarte mult si ti-a spus in felul lui ca nu vrea sub nici un chip sa va despartiti, fie ca este genul de obsedat de care nu mai scapi. As inclina catre prima variant, cei din a doua categorie fac mai mult si vorbesc mai putin.
Nu mai aducti in discutieastfel de subiecte. Mai bine incercati sa vedeti ce puteti face ca sa va apropiati mai mult unul de celalalt.

| danay72 a răspuns:

Doar el iti poate spune la ce s-a referit.Despre cum sa comunici mai bine cu partenerul tau, pe situl jw.org sectiunea cupluri, poti gasi articole utile.

| Mayar a răspuns:

Una e sa zici si alta sa faci. Nu are de unde sa stie el cum va reactiona atunci. Asa ca termina cu paranoia asta si bucura-te de relatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Crixy a răspuns:

Draga Miruna, eu zic sa te duci la Politie cat mai repede si sa depui plangere. Astfel de psihopati obsedati trebuiesc inchisi cat mai repede. In caz ca nu te-ai uitat recent la stiri, o fata a fost omorata de fostul ei ce era la fel de obsedat.Eu zic sa ai grija, nu stii cu ce psihopat ai de a face.