| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,deci cum am mai spus la vara plec la mare cu familia,prietenul nu poate sa vina pentru ca numai ce s-a angajat si nici nu pot ramane acasa pentru ca nu stiu cum s-o conving pe mama. El mi-a spus ca nu i tot una ca plec,cine stie ce as face acolo, o sa ne certam in fiecare zi, e foarte gelos si o sa caute cearta din orice, sunt sanse sa ne despartim dar nu vreau sa se intample asta. Am nevoie de sfaturi pentru ca am tras prea mult de relatia asta si nu se poate termina din atat,dar nici nu stiu ce sa-i mai spun ca sa stea linistit, o sa se gandeasca la o groaza de chestii aiurea.

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca nici atita incredere nu aveti in voi de pe-acuma, cred ca ar fi cel mai bine sa va despartiti si gata. Nu de alta, dar relatiile in care trage doar unul sint dintre un prost si un smecher. In cazul de fata, daca tu descrii bine situatia, el e ala smecher.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce spanac... nu moare nimeni ca nu va vedeti o saptamana sa fim seriosi, mai ales la varsta voastra si mai ales ca te duci cu parintii la mare. Daca nu ii convine sa fie sanatos, mai sunt baieti pe lumea asta

| Doub a răspuns:

Nu are incredere in tine, meriti mai mult.

| e1xtz a răspuns (pentru Doub):

Hello..Doub!
Da...cine are un cap pe umeri in loc de-un cocean, asa este, merita mai mult.
Nu am nimic cu fatuca, dar i-am mai raspuns de cateva ori cand intreba ce sa mai faca precum ca are iubit ce se poarta urat, gelos, l-a prins fiind infidel, etc.Ieri a pus aceeasi intrebare iar toate raspunsurile ca si astazi sunt cam la fel...adica..lasa-l fata de tot.
Deci isi merita soarta, nu mai mult in acest caz, zic eu.

| Doub a răspuns (pentru e1xtz):

Hm, ai dreptate.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un retardat de genul e bine de evitat. te trezesti peste ani ca nu iti da voie sa te duci nici la baie fara companie, poate poate ai un amant ascuns in bideu.

| e1xtz a răspuns:

Ti-am dat ieri un sfat bun, se pare ca nu l-ai luat in considerare.
Da, intuiesc ca este vorba de acelasi iubit care s poarta cu tine cum ai nai specificat; agresiv, posesiv, gelos, infidel, etc.
In acest caz faptul ca nu il lasi de tot, nu doar 2 saptamani cat esti plecata rezulta ca meriti tot ceea ce iti face.

| MgdDroopy a răspuns:

Nu cred ca parintii tai o sa te lase sa iti faci de cap pe acolo.
Si daca nu are incredere in tine cand esti cu parintii, ce fel de relatie e asta? O sa ajungi la facultate, la servici. O sa ai delegatii, treaba. Ce o sa faceti atunci?
Increderea e totul intr-o relatie!
Ai nevoie si de o iesire in familie, doar cu ai tai. Si ei au nevoie de tine.
Trebuie sa intelega ca familia este importanta si ca trebuie sa aiba incredere in tine. Si sa nu te considere o fata "usoara". Ca indiferent unde esti sau cu cine esti, tu tot pe el il iubesti si ca vrei sa ramai cu el. Doar nu o sa puteti sta lipiti tot timpul.
Du-te cu parintii, iar daca nu intelege inseamna ca nu te iubeste.
Gelozia exagerata si lipsa de incredere nu inseamna dragoste!

| BeckhamRZM a răspuns:

Deja când mi-ai zis ' am tras prea mult de relația asta. ' îmi e de ajuns. Te folosește, îl doare-n p**ă de tine. Nu se gândește el, stai liniștită. El poate o să facă ceva, nu tu. E un sărăntoc, te folosește!

| alexandrafocus a răspuns:

Pai sincer acum daca chiar te iubeste, poate si el sa inteleaga ca no te duci cu familia la mare frate e normal, spune-i si tu ca esti nevoita sa te duci acolo, esti cu familia deci cu nimeni altcineva ...si e doar o saptamana. daca chiar te iubeste sa mult va intelege crede-ma...

| alexandragafar a răspuns:

Daca e ff gelos asta nu inseamna ca iti poti perde timpu cu parinti tai din cauza lui dar de cat timp stati impreuna!?

| Aira a răspuns:

Nici pe mine nu ma lasa iubi la mare dar am fost si ne am certat rau. Numai vorbea cu mine iar cand am ajuns acasa ne am impacat si i a trecut supararea

| T3Monitor a răspuns:

De acord cu suntserios.

| mirunaaa96 explică (pentru T3Monitor):

Dar nu e vorba ca nu ne vedem, e vorba ca el e gelos si crede ca o sa fac ceva.

| suntserios a răspuns (pentru mirunaaa96):

Ce o sa faci? o sa mananci o inghetata cu mama si cu tata? dai papucii, ai lucruri mai importante de facut decat sa ii dai lui explicatii