| gaby3599 a întrebat:

Sa incep cu inceputul.
Am 14 ani si vorbesc cu o fata de o luna (cam de cand a inceput scoala) si tot i-am zis sa ne vedem a acceptat, dar nu venea si cand ii spuneam de ce nu a venit se scuza si ma implora sa o iert etc.
Azi cand eram la scoala, mi-a trimis mesaj pe telefon cu "La cat scapi azi?" si ca vrea sa stau cu ea. I-am spus politicos ca nu pot pleca de la scoala.
Bun, am iesit la 18:05 ea stiia ca trec prin acel loc unde mi-a spus sa vin, ok, Cand ajung o vad cu alt baiat, prietenul ei, cu care s-a cuplat.
Ce pot sa fac in continuare, imi place fata si vreau sa vad ce pot face.
Dau funda, multumesc happy

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Fata isi bate joc de tine. Ce incredere poti sa ai in individa asta ca sa ai o relatie cu ea?
Nu mai discuta cu ea si nu ii da nici o explicatie. O primesti doar daca vine la tine in genunchi.

| gaby3599 explică (pentru SkyPilot):

Mersi, chiar mi-ai fost de folos.

| SkyPilot a răspuns (pentru gaby3599):

Iti multumesc si eu pentru fundita.
Cand esti intr-o relatie si ti se pare ca lucrurile nu merg cum trebuie si ca fata nu tine la tine, renunta. Daca ti se pare, fii sigur ca asa si este. Lucrurile nu se vor imbunatati, intotdeauna merg spre mai rau, si nu faci altceva decat sa suferi degeaba.

| gaby3599 explică (pentru SkyPilot):

Ea mi-a spus de multe ori ca nu se complica cu baietii, si ca ea asteapta atentia deplina

| SkyPilot a răspuns (pentru gaby3599):

Asta este doar o vorba goala. Atentia nu are nimic comun cu faptul ca nu venea la intalniri. Iar povestea cealalta, cu acel baiat, este de-a dreptul magarie. Treci mai departe!

9 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Iti vezi de viata ta si-o lasi in pace.Pentru ea tu nu contezi.Chiar daca tie iti place de ea sentimentul nu e reciproc.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal te-as sfatui sa faci ceea ce faci zi de zi: sa iei decizii mai bune.

Ia o decizie mai buna pentru tine si renunta la ea, inlocuind-o cu alta sau cu altceva. Daca nu ai cu cine, atunci inlocuieste-o cu un hobby sau reevalueaza modul in care socializezi.

Oricum ar fi, este alegerea ei, fa-o si tu pe a ta. Nu lasa sa iti cada cu drag, doar... mergi mai departe.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Asa cum a spus cineva mai sus, isi bate joc de tine. Las-o in pace.

| Victoria275 a răspuns:

Ea, ti-a spus intr-un mod foarte urat ca nu este interesata de tine.

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Daca vrei sa fi cu ea trateazo cu indiferenta, no mai baga in seama, cand trece pe langa tine nu te uita pe ia, si incearca sa stai prin preajma ei cand sunteti la scoala, si daca iti mai tr mesaje incearca sa vb mai arogand cu ea, de ex, daca te mai intreaba la cat scapi spunie ca la cat vrei, sau vezi tu ori cum ceva ce o face pe ea sa se simta prost, asa sunt fetele, daca te comporti frumos cu ea te ia de prost, dar daca te comporti urat faci ce vrei cu ea, si tot timpu cand vorbesti cu ea iauo tu tare de la inceput ca daca te ia ea o sa-te pierzi, mai scrie aici ce se intampla, ori cum daca faci ce am zis o disperi laughing