| Shnitzy1324 a întrebat:

treaba sta astfel, vreau sa aflu doar parerile voastre, si ce credeti.

Un baiat care anul trecut l-am respins, eram prea timida sa fiu cu el, insa il iubeam foarte mult, acum iarasi au reinviat sentimentele, la scoala ma saluta insa nu-l bagam in seama, i'am zis prietenei comune, si i-a insista ca sa-i spun, ok mi-am facut curaj si i-am scris un mesaj, pentru ca in fata nu cred ca imi reusea, deci i'am zis ca il plac dupa care m-a sunat, nu am raspuns, apoi mi-a trimas un mesaj inapoi intrebanduma cine-s eu i-am zis, el nu a raspuns nimic, eu i'am scris inapoi : "E greu sa raspunzi nu? Zi ca suntem doar prieteni, asta e. " el a raspuns : " Prieteni? La scoala nici nu ma saluti". Eu i'am zis ca cica el e baiat si trebuie sa-mi zica.

In acea seara, am iesit afara, el juca fotbal, eu eram cu citeva prietene rideam si noi. Apoi am plecat noi acasa, s-a dus si el, i-a zis acelei prietene

iata ca eu i-am zis ca-l plac si nu crede, dupa prietena mea i-a zis ca e adevarat, si l-a intrebat daca va fi ceva intre noi? el a zis ca nu ma place.Asta a fost simbata seara, a doua seara duminica eram, vinisem acasa cu un tip suntem doar colegi, el era tot acolo juca fotbal cu citiva baieti, dupa care tipul cu care mergeam il intreaba pe varul lui daca merge acasa, aceala a inceput sa tipe si sa faca glume pe seama lui "Hai ma, du-te si petreceti prietena acasa" baiatul cu care eram nu a zis nimic.Pai am mers mai departe dupa care un coleg ma ajunge, tot prieten comun cu acel baiat, cica vroia ceva sa vorbeasca cu mine insa nu prea am avut timp ca au venit citeva prietene, deci la scoala astazi stateam in hol la scoala, acel baiat care il plac venea cu prietenul sau, probabil ii spunea ca i-am zis ca il plac, dupa eu m-am intors incet si l-am salutat, ma privea fix in ochi si imi zimbea, ma salutat si el, apoi m-a intrebat de ce nu merg la ore, dupa lectii avusem campionat la fotbal clasa lui si a mea, si cam privirile multe ori sau intilnit, voi ce ziceti ar trebui sa uit de el? imi pare rau de formularea gresita probabil a unuor ginduri. Sper sa intelegeti.
Ps: Si acel baiat nu e deloc timid.

5 răspunsuri:
| LoStEyEs a răspuns:

Ce prostie straight face" el e baiat si trebuie sa-mi zica " straight face chiar ca esti dili, fato! pai tu te crezi superioara lui, sau ce? ti-as face la fel, nu te-as mai baga in seama si nu te-as mai place dupa comportamentul tau straight face zau e cam dili si el, daca ink tine la tine straight face se pare ca are un suflet foarte bun, nu ca tine broken heart

| ShyKido a răspuns:

Rea de tot formulare. Serios, daca vrei sa te aprecieze trebuie sa stii sa pui semnele alea de punctuatie, bata-le Dumnezeu! rolling on the floor.
Oricum, m-am chinuit sa inteleg. Ce am prins eu e ca tu i-ai zis ca l-ai refuzat. Dupa care il eviti si apoi ii spui ca il placi. La care el iti raspunde, si nu te place. Te vede si cu alt baiat, care s-a dovedit a fi doar prieten. Anyway. Eu una zic ca baiatu si-a pierdut interestul. big grin

| LoStEyEs a răspuns (pentru ShyKido):

You're rightwinking cred c-am stat mai mult ca niciodata sa ma chinui sa ingteleg. si oricum cand am inteles, m-am enervat rau laughing

| ShyKido a răspuns (pentru LoStEyEs):

Eu am dat-o pe repede. laughing Ma doare capul. Dar na, sa lasam fata sa puna intrebari cu rapsunsu-n intrebare.
Cum ar zice bunica: Bata-va focarea!

| Biuțaaa a răspuns:

Este o poveste ft. frmm.` love strucklove struck parerea mea este ca da. :pe merita happy