| Michidutsa a întrebat:

Buna TPU :*. Va rog dati-mi un sfat daca puteti v-as fi recunoscatoare. Povestea mea incepe cam asa, imi place de un baiat de un an si ceva, practic il ador, este exact genul de baiat la care visam. El este vecin cu cea mai buna prietena a mea imi vorbea mult despre el in fiecare zi la scoala deja am ajuns sa stiu ce face in fiecare zi. Ne-am intalnit la ziua ei anul trecut si de atunci ne-am imprietenit (vorbisem si inainte pe mess ). Ieseam impreuna afara vorbeam pe mess, si m-am indragostit ca o proasta de el. Am pierdut legatura deoarece eu am plecat in italia la mama mea in vacanta de vara. Nu era zi sa nu ma gandesc la el, dar cand am venit acasa, am primit o veste care m-a socat : El avea prietena straight face. Au trecut doua saptamani si l-am vazut afara, se uita lung la mine iar cand ma uitam eu la el isi intorcea capul. Din cate am inteles tine la prietena lui, ce sa fac crying? Va rog ajutati-ma, il iubesc dar nu stiu ce sa fac, nu indraznesc sa iau lagatura cu el, practic mi-e teama sa nu vorbeasca urat, sa ma respinga. Ce sa fac? Dau si fundita doar dati-mi un sfat v-as fi recunoscatoare ( scuzati-ma daca v-am plictisit cu povestea mea ). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| powergirl a răspuns:

Eu as zice sa nu te bagi pe el sa vb cu el asa ca amici cum erati inainte i-a legatura cu el zii ce mai face prietene amice cum ii zici tu. daca ziceai ca se iuta lung la tine inseamna ca inca poate undeva mai e ceva pastrat si pentru tine si nu vreau sa iti dau prea mari sperante dar vb cu el ca si amici. si asa subtil incet ai sa afli tu ce ii bate capu si cat de mult tine la prietena sa si cat tine la tine. nu te lua dupa ce zice lumea pune piciorul in prag sar inca ceva foarte important nu te baga pe el. vb cu el asa in fel inca sa nu isi dea seama ca esti in limba dupa el asa numai o sa departezi de tine. scuza-mi expresia. daca mai pot sa te ajut tr mesaj pe prv si te ajut cu placere.

8 răspunsuri:
| danielagoldica a răspuns:

In primul rand chiar daca ai plecat in Italia de ce nu ai tinut legatura cu el!? In al doilea rand pune mana si da-i un telefon vorbeste cu el si astfel vei afla daca mai poti spera la ceva.

| Patriii a răspuns:

Nu incerci, nu reuseti.Eu zic sa vorbesti cu el, sa incepi sa iei incet incet relatia cu el de unde ai lasat'o si mai indirect sa afli ce simte pentru tine, sau chiar poti sa mergi la el si sa ii spui tot ce simti.Decat sa regreti ca nu ai facut, mai bine regreta ca i'ai spus.happy Sper ca te'am ajutat, si nu, nu ne'ai plictisit.Ne face placere sa va ajutam:*

| ChRoM a răspuns:

Pai din puctul meu de vedere sunt 2 variante pozitiva si negativa
1) cea pozitiva sa astepti sa se desparta de prietena lui si sa ii spui ce simti pentru el
2) negativa incearca sa il seduci nu sa ii spui din prima sa ii dai de inteles complimente chestii sa il faci sa ii placa de tine si sa o lase pe pr lui pentru tine

alte solutii nu cred ca exista thinking

| ShyGirl a răspuns:

Draguta, nu ai plictisit pe nimeni, de asta suntem aici, sa ne ajutam reciproc! Eu zic totusi ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el. Te va iubi? Te va respinge? Asta nu avem de unde sa stim decat daca o sa vorbesti cu el. Incearca! E mai bine sa stii adevarul, chiar daca uneori doare al naibii de tare! Multa, multa bafta! Pupici!
p. s. Fundita?blushing

| fallsHD a răspuns:

Ha, nu esti singura in situatia asta, eu zic sa astepti pana numai are prietena, iar pana atunci sa incepi sa iti recunstruiesti o mica parte din relatie, sa luati legatura sau sa te imprietenesti cu prietena lui, etc etc big grin

| MrWicked a răspuns:

Si daca te respinge ce, crezi ca e sfarsitul lumii? Du-te la el si intreaba-l daca simte ceva pentru tine, altceva nu ai ce sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ramaneai in italy > century happy

| DoctorulLove a răspuns:

Draga Michidutsa, intr-un fel este vina ta pentru ca nu l-ai intrebat daca are prietena. Insa acum ca ai aflat corect ar fi sa il uiti cel putin pana se desparte de ea, pentru ca daca te vei duce si ii vei spune acum, si chiar daca el ar zice ca este de acord sa aveti o relatie, ai fi o fata oarecare pentru el.