| anonim_4396 a întrebat:

Buna:d...hellp me plscrying...nu stiu ce sa mai faccrying... o sa va spun o mica povestioarastraight face...acum o saptamana m-am combinat cu un baiat...(ne stiam mai demult dar nu prea ne vorbeam)... dupa o zi dupa ce neam combinat el m-a intrebat daca sunt virgina sanu nu iar eu i-am zis adevarul ca da logicrolling eyes... dupa ce i-am zis asta cam in fiecare seara imi vorbea despre sex nu neamparat sa o facem ma intreba cam cand am de gand sa o fac si chestii din asteastraight face...prietena mea fiind vecina cu tipul respectiv mi-a spus ca tipul nu prea a avut el relatii serioase si sta cu o fata doar pentru a... (intelegeti voi) si mi-a spus sa am grijastraight face... dupa o saptamana i-am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el bla bla bla si el tot ma intreba de ce nu mai vreau si chestii din astea... a aflat ca eu vorbisem cu prietena mea si s-a luat de ea ca ce trebuia sa vorbeasca ea cu mine ca el chiar ma place bla bla... a continuat cam inca 2 zile cu sms-urile si i-am zis sa nu mai insiste ca insista degeaba iar el mi-a zis ca o sa insiste ca nu vrea sa ma piarda bla bla...azi l-am vazut din noucrying de la o saptamana de la despartirecrying si vreau sa zis ca aveam asa un sentiment nu stiu sa expliccrying. el stiind ca sunt o fire mai geloasa se dadea la prietena measad
nu stiu ce sa fac as vrea sa ma impac cu el dar nu stiu crying voi ce sfat imi dati?
va rog ajutati-masad

20 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai poate ca prietena ta a avut dreptate, din moment ce tot vorbea de sex, nu ti-a cerut dar insinua si vb prea mult de sex, cand a auzit ca esti virgina, normal ca s-a tinut dupa tine, sa nu te piarda, acum cine stie, poate ca biatul chiar te-a placut, acum faci cum stiu ca e mai bine pentru tine, dar poate ca nu e chiar asa, trebuia sa il cunosti si tu mai bine si nu sa te iei repede dupa vorbe...

| CevaNormal a răspuns:

Inseamna ca el inca nu s-a saturat de flirturi goale, si sa faca sex cu cat mai multe fete, azi ii place de tine si te vrea, maine o sa-i placa de prietena ta si o sa dea la ea, asa pina ca o sa-i vina mintea la cap. Sfatul meu e sa te feresti de el, ca odata ce ai sa fii cu el cat nu te-ai pazi, oricum vei cadea in plasa lui, si pe urma o sa-ti smulgi tot parul din cap. Fii pe pozitia ta, ca daca esti o fata tare de fire, o sa ai succes in viitor, o sa fii respectata pentru cine esti si pentru ce faci. Totodata ai sa-ti formezi caracterul ce iti va da statutul,, fata de incredere'' care este de nepretuit in zilele noastre. Mult succeswinking

| CevaNormal a răspuns:

Sorry, am vrut sa zic nepretuit in sensul ca este o raritate si care merita tot respectul si grija din lume...

| Mya a răspuns:

"a aflat ca eu vorbisem cu prietena mea", de la cine? raised eyebrows Nu cumva tot tu i-ai zis?! Sau iti monatase un microfon?!thinking "Prietena" ta este posibil sa-l placa pe vecin, iar tu sa fi muscat momeala... ori, chiar ti-a facut un bine! Acum mergi mai departe... ce-ai putea sa faci, sa-i zici ca vrei sa va impacati, dandu-i sperante ca de data asta ai fi dispusa sa intretii relatii sexuale cu el? Fiindca va urma si momentul asta, daca zici ca doar dupa o saptamana aducea "sexul"in discutie.

| Crs a răspuns:

Impaca-te, ca poate chiar te place si nu te vrea doar pentru sexwinking. dar ai grija totusi, fi precauta. daca iti cere ceva sau incearca ceva respinge-l si desparte-te atunci de el, nu te despartii de el doar din cauza unor vorbewinking :*

| pisoias29 a răspuns:

Hmm in primul rand erati impreuna doar de o saptamana si vorbea prea mult despre sex, bine inteleg ca subiectul sex nu mai este unul tabu, dar nici chiar asa. In al doilea rand daca se da la prietena ta, ce rost mai are sa te reintorci la el?

| alessyca a răspuns:

Mda, nu trebuia sa te iei dupa prietena ta. Cel mai bine ii ziceai lui in fata cand aveati acele discutii despre sex, ca tu nu vrei inca sa iti incepi viata sexuala si e cam devreme sa vorbiti despre asa ceva. La care prietena se dadea la cea care ti-a zis chestiile ales despre el sau la alta?
Acum faci ce crezi tu ca e mai bine, daca e unu' care se uita dupa aventuri nu merita happy sa suferi dupa si mai bine te opresti acum, daca esti sigura ca faci fata despartirii daca ajungi sa te atasezi de el si sa va despartiti mai bine stai potolitalaughing
oricum decizia e a ta...si incearca sa ii inchizi gura daca mai vorbeste despre sex si vorbeste deschis cu el, adica sa nu te desparti de el asa fara motiv daca auzi tu pe nu stiu cine ca il vorbeste de rauhappy

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Iubita nu trebui in primul rand sa te consumi prea mult pentru ca asa ii arati punctul tau slab si binenteles va profita! iar daca prietena ta ti-a spus asta inseamna ca stie ea ceva...si iti vrea binele! happy
-daca este asa cum spui tu si ti-a vorbit mai mereu despre sex asta da dovada ca acesta este principalul la el... o viata in doi(un cuplu)nu se bazeaza in primul rand pe sex...acesta ar trebui sa fie undeva la "mijloc" iar pe el ar fi trebuit sa-l intereseze mai mult despre tine ca persoana, ce caracter ai, ce hobby-uri ai cum esti tu ca si om...asta daca intr-adevar i-ar place de tine si te-ar vrea k iubita si nu doar ca pe o partenera de sex de o noapte doua. iar daca incearca sa te faca geloasa cu alte fete nu-i da importanta...fi indiferenta (indiferenta doare) si arata-i ca nu te doare nimic din ceea ce face! eu te sfatuiesc ca pe o sora mai mica sa nu-i cazi in plasa!winking

iar daca intr-adevar ii place de tine va dovedii: prin a incerca sa-ti arate ca, chiar te merita si nu vrea doar sa se culce cu tine!
Ai grija de tine si incearca sa nu mai fi atat de credibila cu toata lumea...lumea in ziua de azi nu mai este atat de buna.

bafta! te pupic

| sam a răspuns:

Stiu ca ai mai auzit asta..."sunt destui baieti pe lumea asta " ...si ca nu meriti sa suferi! E adevarat chiar daca tie iti pare bla bla acum.

Am trecut printr-o chestie asemanatoare... el era 6 ani mai mare decat mine.Norocul meu...am avut taria sa spun nu, chiar daca il placeam happy i'a spus cuiva ca reprezentam o provocare pentru el doar pentru ca eram greu de avut...

asa ca... move on!

te'am pupat

| dya_4589 a răspuns:

Eu cred ca se dadea la ea intentionat... clar ca vroia ceva de la tine, am trecut si eu prin asta... poate tine la tine, poate nu... stii cum se spune daca nu risti, nu castigi, dar nici daca nu esti pregatita pentru acest pas... nu te arunca, poate dupa o sa-ti para rau sad analizeaza situatia, vorbeste si cu prietena ta sa-ti explice ce s-a intamplat... e o decizie pe care numai tu o poti lua!

| mada. a răspuns:

Pai tu te'ai despartit de el din auzite, eu cred ca trebuia sa mai astepti si eventual daca insista cu astea sa ai o discutie cu el, si sa'i explici pana unde esti capabila sa mergi intr'o relatie la momentul actual, acum eu zic ca merita o sansa, va impacati si daca tot e deschis sub incearca sa porti o disc serioasa cu el...iti vei da seama daca vrea doar asta de la tine.Bafta:-)

| mada. a răspuns:

Da, atunci ai prima data o discutie cu el inainte sa te impaci, si vezi cum reactioneaza la ce ii spui, ca sa incerci sa-ti dai seama daca a spus adv sau nu:-)si pe urma te decizi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu nu prea stii ce vrei, ori il vrei ori nu-l vrei, este baiat incearca, acum n-o sa mai fie acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandes-te logic:daca il placi :X pe bune fa ce-ti spune inima nu ce auzi de la prietene... e imposibil sa nu simti, adica daca e obsedat sexual nu are rost sa mai stai cu el (asta daca vreipig...)e alegerea ta.eu am avut probleme cu un tip asemanator:parea un obsedat la inceput a fost doar de distractie apoi vroiam sa spun las-o balta nu merge cand mi-a zis ca i-a murit mama cv de genul asta...normal ca m-am emotionat...bla bla bla... chiar ii murise mama... iar el punea moartea ei ca un motiv sa fie placut de fete si sa obt ce vroia... dar unii nu se pot schimba! ai grija daca te impaci iar cu el s-ar putea sa ai ne placeri... dar daca nu te impaci cu el...LA FEL!big grin... poate prietena ta te minte...il place si e doar geloasa pe tine si baga intre voi sa fie al ei...eu nu pot sti!thinking uita-te la el si intreaba-te daca merita...fi realista si sa nu-ti fie frica de nimic aveti drepturi egale si nu-ti poate fac nimic...mult succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...deci.eu sunt prietena despre care e vorba in poveste.
Eu tin mult la prietena mea,, ne cunoastem de la gradinita.si stiu prin cate a trcut.De prin clasa a8a...am inceput sa fim mt m apropiate si am aflat de relatiile ei. I-am facut cunostiinta cu un prieten din grupul meu ...si pana la urma s-aucombinat.Nu a fost o relatie destul de stralucitoare da na`...nu are rost sa vorbim acum despre asta... vroiam doar sa ajung la faptul ca ea suferise mt dupa acel baiat. Dupa ce am inceput liceul.nu dupa mt timp am aflat ca don`shoara care va cerut sfatul, s-a combinath cu vecinul meu.Cunoscandu`l destul de bine. ...si dupa o conversatie de asta vara( cum ar fi... k el nu sta m mt de o luna cu o fata...si k cea m lunga relatie a lui a fost de 3 luni...si aia a tinut atata... din cauza mamei lui)... i-am sps sa stea cu el daca vrea... da` sa nu puna atat de mt suflet. ca sa nu sufere din nou. mi-a povestit si mie... ce va sps si voua...si i-am sps k el vrea doar sa se culce q ea, nimic m mt. N numai eu i-am sps lucrul asta! Pana la urma cei doi s-au despartit... Dar ea...nu va sps k el are apr 20 de ani si ea... 15. ...si va dati si voi sema ce vrea un baiat de varsta lui! Am incercat sa-i dechid ei ochii. ...si sa`si dea seama k nu`i baiatul potrivit pentru ea![pupici multi. ...si spuneti-va si voi parerea ].

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...deci.eu sunt prietena despre care e vorba in poveste.
Eu tin mult la prietena mea,, ne cunoastem de la gradinita.si stiu prin cate a trcut.De prin clasa a8a...am inceput sa fim mt m apropiate si am aflat de relatiile ei. I-am facut cunostiinta cu un prieten din grupul meu ...si pana la urma s-au combinat.Nu a fost o relatie destul de stralucitoare da na`...nu are rost sa vorbim acum despre asta... vroiam doar sa ajung la faptul ca ea suferise mt dupa acel baiat. Dupa ce am inceput liceul.nu dupa mt timp am aflat ca don`shoara care va cerut sfatul, s-a combinath cu vecinul meu.Cunoscandu`l destul de bine. ...si dupa o conversatie de asta vara( cum ar fi... k el nu sta m mt de o luna cu o fata...si k cea m lunga relatie a lui a fost de 3 luni...si aia a tinut atata... din cauza mamei lui). i-am sps sa stea cu el daca vrea... da` sa nu puna atat de mt suflet. ca sa nu sufere din nou. mi-a povestit si mie... ce va sps si voua...si i-am sps k el vrea doar sa se culce q ea, nimic mt! Nu numai eu i-am sps lucrul asta! Pana la urma cei doi s-au despartit... Dar ea...nu va sps k el are apr 20 de ani si ea... 15. ...si va dati si voi sema ce vrea un baiat de varsta lui! Am incercat sa-i dechid ei ochii. ...si sa`si dea seama k nu`i baiatul potrivit pentru ea![pupici multi. ...si spuneti-va si voi parerea voastra].

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mya_Myhaela...nu imi place de vecinul meu...stai linistita! eu am un iubit de un an si jumatate.si nu`mi trebuie alt baiat. m ales...vecinul meulaughing...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti tu cea din poza.......nici eu nu te-as mai lasa....pe bune
(gepato_007 id de mess)

| BeatriceRamo a răspuns:

Da si daca acum ma impac cu el si mai tarziu o sa pun suflet si o sa sufarstraight face ..sicer chiar nu mai vreau sa ma sufarstraight facesad

| scormonel a răspuns:

Cam urat ca incearca sa te faca geloasa dandu-se la prietena ta.normal ar fi sa incerce sa te aiba inapoi nu sa te indeparteze ca se poate intampla si asta din moment ce tu il vezi facand asta...depinde de persoana.
pai ai grija pentru ca totusi din moment ce tu i-ai spus ca esti virgina el a inceput sa te sacaie cu o serie de intrebari legate despre sex, nu e prea dragut din partea lui pe langa reputatia pe care o are.nu zic sa il ignori insa fi precauta sa nu faci ceva dupa care mai tarziu ai putea regreta.
te pup