| mirunaaa96 a întrebat:

Vreau sa spun ca am avut o relatie de 9 luni si pana la urma ne-am despartit din cauza mea, o prostie.m-am bagat in seama cu un pusti pe care eu il cunosteam iar din cauza asta si a unei minciuni s-a despartit de mine. Acum o saptamana ne-am impacat, prietenul meu mi-a tot spus ca o sa fie greu si ca el nu mai are incredere in mine. mie sincer nu mi s-a parut un motiv de despartire. Acum, prietenul meu se comporta urat cu mine, asteapta sa-l sun numa eu, numa eu sa-l caut..se ia de mine din orice chestie penala iar el poate sa faca ce vrea..asa considera pentru ca eu am facut ce am facut. Nu prea stiu ce safac, nu merge absolut nimic, sa ma despart de el sau sa continui si sa vad daca se schimba ceva? Nu am nevoie de sfaturi gen:' vorbeste cu el". am incercat si mai mult ne-am certat.

16 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Buna,cred ca suferi prea mult si daca nu cred ca ar trebuie sa accepti situatia asta, cu dezamagire eu iti spun sa te desparti de el, mai sunt baieti care poate te-ar aprecia pentru ceeea ce esti acuma e problema ta!

| Cupcake a răspuns:

El face acum asta intr-un fel e razbunare. O perioada lunga de acum incolo iti va scoate ochii pentru aceasta greseala. Eu zic sa te comporti cu el cum te-ai comportat si pana acum, deoarece la un moment dat isi va da seama ca greseste. Ideea este sa ii recastigi increderea si sa ii demonstrezi ca tii la el. Pup

| mirunaaa96 explică (pentru Cupcake):

Multumesc mult:**

| mirunaaa96 explică (pentru Cupcake):

Parca,cand il vad ca face gesturi si imi vorbeste numa in scarba asa mi se duce tot oh go on incepe sa-mi pese tot mai putin

| Cupcake a răspuns (pentru mirunaaa96):

Stiu cum este si crede-ma ca o sa regrete cand isi va da seama de greseala, dar e posibil sa fie prea tarziu. Deocamdata fa cum ti-am zis si imi spui daca si-a redresat comportamentul sau nu si gasim o solutie in functie de situatie.

| mirunaaa96 explică (pentru Cupcake):

Poti sa imi dai id-ul tau? Si vorbim mai diseara pe mess puppy dog eyes oricum o sa fac cum mi-ai zis un timp..multuuu:*

| Cupcake a răspuns (pentru mirunaaa96):

Iti dau cerere de prietenie si ti-l las la mesaj. oki?

| mirunaaa96 explică (pentru Cupcake):

Ok:*

| obsercvayr a răspuns:

Draga xVanilieOtravitaXD. Inteleg ca suferi acum, dar tu te-ai pus in locul lui cand l`ai inselat si l`ai mintit, sau nu stiu ce ai facut. L-a durut, acum sa sunteti iar impreuna, nu va mai fi ca la inceput, el te iarta, dar amintirile raman... El acum este indiferent, ca te pierde sau ca te are, nu il mai intereseaza, pentru ca i`ai facut inima praf, daca te iubea cu adevar.
Spun din propria mea experienta, eu am inselat la randul meu, am inselat o iubita care nu o sa mai gasesc niciodata asa ceva, insa ne-am impacat, a fost gen tu, si ne-am despartit definitiv.
Incearca sa te impaci cu el sa vorbesti, iar daca nu se poate, atunci poti sa te desparti de el. Insa nu lua in seama tot prostul care spune sa te desparti de el, pentru ca prostii astia nu stiu ce sunt in sufletele voastre, decat voi 2.

| mirunaaa96 explică (pentru obsercvayr):

Faza e ca nu l-am inselat, si el stie. l-am mintit si nu atat de rau ..atata tot, acum simt ca isi bate joc de mine.

| mirunaaa96 explică (pentru obsercvayr):

Nu i-am facut inima praf, nu l-am inselat. l-am mintit doar si nu atat de rau iar acum simt ca isi bate joc de mine.

| anyry a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu in FOSTA relatie - am avut un vecin si era foarte dragut. fostul prieten imi cauta prin conversatiile de pe facebook si a gasit o conversatie in care ii ziceam unei colege ca eu am fost impr cu acel vecin timp de 5 luni ( la fel, o minciunica ), de atunci, fostul imi pomenea mereu de el, si cand ne certam zicea "noa du-te atunci la vecinutau ", sau cand veneam de la scoala zicea ca "m-ai inselat si cu altii "prostii... dar ma saturam de astea, si pana la urma m-am despartit de el, acuma sunt intr-o noua relatie, si cu acesta ma simt ft bine. Deci. sper ca ai inteles ceva! Succes.

| mirunaaa96 explică (pentru anyry):

Asa e si la mine..acum vorbesc cu el si mi-a spus "sa nu te aud ca bocesti cand o sa ne despartim". iti multumesc mult, o sa ma despart de el.

| anyry a răspuns (pentru mirunaaa96):

Mie-mi zicea. "o sa plangi tu mai tarziu cand vei realiza ca m-ai pierdut "si acuma sunt bine mersi.

| JustM3JustABoy a răspuns:

Tie nu ti se pare ca e motiv de despartire dar iti zic, ca baiat, ca l-ai ranit foarte tare. Acum depinde de minciuna pe care ai spus-o si daca ai avut vreo treaba cu "pustiul" respectiv. Mai bine il lasi sa se linisteasca si o sa treava dupa un timp. Demonstreaza-i ca il iubesti, suna-l, cauta-l fa-i pe plac. O relatie cu 2 orgoliosi nu va functiona niciodata, tu trebuie sa lasi de la tine pentru ca tu ai fost de vina.

| Razvan1111111 a răspuns:

Desparte-te