| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor happy. Deci problema mea este destul de complicata. Vreau si eu sa ma intorc in tara [ sunt in Anglia] parintii mei sunt despartiti si as vrea sa ma intorc si eu la tata Acum traiesc cu mama fratimio[3ani] si unchiul meu. Si imi doresc tare tare mult sa ajung in tara pentru vara asta dar e o mica problema fratele meu daca il iau si pe el cu mine nu o sa reziste pentru ca o sa i se faca dor de casa si daca nu il iau si pe el nu mai are cine sa raman acasa sa aiba grija de el asta ar insemna ca unu dintre 'ai mei' sa ramana fara serviki sa poata ramane acasa cu fratele meu va rog ajutati`ma da`ti`mi si mie o idee sau mai multe ori ce crying va rog, daca aveti ceva mai mult de spus cautati`ma la ID`ul :ingerul_pierdut_de_tine. Multumesc anticipat. Credeti`ma ca imi doresc sa imi petrec vara langa prietenii mei sad

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau. Trebuie sa gaseasca el o solutie pentru fratiorul de 3 ani, pe la ceva neamuri sau prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti in Anglia si vrei sa mai auzi de Romania? Nu cred ca esti la curent cu ce se intampla pe aici... Prieteni iti poti face oriunde, oricum, unii nu se pot numi prieteni. Stiu ca e greu sa stai numai cu un parinte, nimic in viata nu e usor.
In locul tau, mi-as fi schimbat numele in unul mai englezesc si as fi inceput o noua viata, una fara lipsurile din Romania.

| AlexaAlexandra11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da asa este, dar in sufletul meu sunt acea fata care are multe nevoi nascuta intr-o familie nu cu foarte multe dar aici nu cunosc pe nimini sunt 4 luni in care nu mai interactionez cu nimeni.Am ajuns sa am o viata virtuala dar imi este dor de lipsurile si nevoile din Romania aia vai de viata ei, si in plus ma intorc la tata unde acolo nu am nicio nevoie.

| AndreiGabi a răspuns (pentru AlexaAlexandra11):

Buna! De ce nu vorbesti cu parintii tai sa angajeze o persoana care sa aiba grija de fratiorul tau, pentru perioada in care revii in tara? Pretul este putin marisor dar mai bine decat sa renunte unul dintre "ai tai" la locul de munca happy.

| AlexaAlexandra11 a răspuns (pentru AndreiGabi):

Da problema in mintea mea asta este... pretul sigh dar stiu ce sa zic este o idee la care m-am gandit si eu dar nu stiu ce o sa zica ei. Mai ales ca inca nu le-am spus ca imi doresc asta foarte tare.De fapt ei nici nu stiu ce imi doresc eu acumhee hee

| benga94 a răspuns:

Nu prea ai de ales, ar fi totusi ceva fractu e mic la 3 ani il prostesti repede il plimbi si pe el la un mall la un parc ca e ceva nou pentru el adica sa te joci mai mult cu el, asa mult nu inteleg de ce te tragi in tara ca in afara de golanie, saracie, mizerie, cainiiii multi vagabonzii si altele pe care le-am omis nai ce sa vezi, pe cind acolo e lumea mult mai civilizata si alte chestii.

| AlexaAlexandra11 a răspuns (pentru benga94):

Iti spun eu, sunt de mult timp plecata am fost mai peste tot dar NICAIERI NU E CA ACASA.

| denymar a răspuns:

Daca traiesti si cu mama ta, lasa-l in grija pe fratele tau la ea.Sigur mama ta nu munceste ata de mult incat sa nu poata avea grija si de el.Du-te tu la tatal tau in vacanta si va fi oke! Dar daca mama ta lucreaza mult, va trebuii sa astepti sa iti creasca fratele pana sa il duci si pe el.Din pacate alte solutii nu prea ti-as da...Sau roaga-l pe tatal tau sa vina la voi!

| LucyTheSavior a răspuns:

Rogi pe cineva din Anglia sa aiba grija de al` mic