| Andreeaccg a întrebat:

Buna tuturor, sunt intr-o stare mai proasta si as aprecia mult daca a-ti dori sa imi dati cateva sfaturi. Chiar daca am o relatie de 2 ani de zile cu iubitul meu, el este plecat din tara, in acest timp am inceput sa vb cu un alt baiat care sincera sa fiu nu ma incanta cine stie ce, am inceput sa vb cu el mai mult datorita singuratatii si lipsei iubitului meu, nici baiatul acesta cu care vb acum nu este langa mine, adica in acelasi oras, dar macar este in Romania si nu la o distanta atat de mare. Urmeaza sa ma vad cu el luna viitoare, nu stiu daca este o hotarare intocmai buna. Alex ca asa se numeste acesta nou amic, ar vrea o relatie serioasa, noi acum suntem intr-un stadiu ciudat, el crede ca suntem impreuna, eu nu prea. Problema este ca ma tot gandesc la un lucru si acela ca in urma cu ceva timp am vorbit cu el la telefon si era un subiect legat de venirea lui la mine in oras pentru a ne vedea si a spus ca are un cadou pentru mine, pana la urma am reusit sa aflu ca este vorba despre un inel, am fost incantata ce e drept, doar ca mi se pare cam prea repede, si ar mai fi ceva, el este mai mare ca mine cu 6 ani. Pe cel din Italia, il iubesc sincer, doar ca simt si eu nevoia sa fie cineva langa mine, sa ma simt protejata, sa am acele mici emotii gandindu-ma ca urmeaza sa ma vad cu el si tot asa, ca aorice fata pana la urma. As aprecia foarte mult parerea voastra. Multumesc mult pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| ⇒ƒℓy◕ Øη◕ RαiηცỜω☻ a răspuns:

Hei :* Si eu am o relatie de 2 ani si la fel, iubitul meu este plecat in Anglia de aproximativ o luna. Si eu ii simt lipsa, dar nu m-am gandit sa-l insel sau sa ies cu altcineva, daca il iubesti nu fa asta, poate iti va parea rau mai tarziu. Daca vrei sa vorbim mai multe da-mi un mesaj. Kisses :*

| Andreeaccg explică (pentru ⇒ƒℓy◕ Øη◕ RαiηცỜω☻):

Te inteleg perfect, doar in cazul meu m-am vazut doar o data cu el, tu probabil ai stat ceva timp cu el alaturi de tine, nu i-ai dus dorul ca mine, in acestyi 2 ani doar o singura data m-am vazut cu el, si am stat doar 4 zile, atat. Tocmai atunci cand ma obisnuisem cu el a trebuit sa plece si tocmai la vara ar fi sanse sa ma revad cu el daca ma duc eu la el, pentru ca in Italia este si sora mea si ma duc la ea in vacanta si o sa pot trece si pe la el.

| ⇒ƒℓy◕ Øη◕ RαiηცỜω☻ a răspuns (pentru Andreeaccg):

Pff. E foarte aiurea, adica in acesti 2 ani v-ati vazut doar 4 zile in rest a-ti vorbit pe net, telefon?

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca nici tu nu stii ce vrei! Daca recurgi la asa ceva, nu iubesti pe niciunul.Gaseste pe cineva din apropiere si numai incurca restul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cel din Italia?

Un om care se baga in viata de cuplu a altuia e o taratura.
Si,, cel din Italia'' nu pleca in Italia daca relatia dintre tine si el inseamna ceva.

| Andreeaccg explică (pentru anonim_4396):

Nu intotdeauna depinde de noi sa facem ceea ce vrem, Acolo in Italia este si familia lui, locul de munca, aici in Romania nu are ce sa faca, e destul de grea viata de aici, plus ca nu poate renunta la familie, o are doar pe mama si fratele sau mai mic, cum se spune el este ''stalpul'' casei.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Acest baiat din Romania stie ca iubesti pe altcineva?

| Andreeaccg explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Nu

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Andreeaccg):

Lasa-l mai pe ala din Italia, sa-ti aduc aminte ce a facut cu fata aia pe care a lasat-o insarcinata? de cate ori te-ai vazut cu "italianul", o singura data si nu?

| Iamnotme a răspuns:

Deci...Si eu am fost in situatia ta. Sti ce trebuie sa faci? Trebuie sa te gandesti la urmatorul lucru: ''Daca il iubeai cu adevarat pe cel din Italia, nu te mai interesa de altii" happy. Acum tu incepi cred sa te indragostesti de Alex, si o sa fie greu pentru tine sa renunti la unul dintre ei, dar o sa trebuiasca sa o faci. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai nevoie de ceva, lasa un mesaj happy :*

| Andreeaccg explică (pentru Iamnotme):

Sincera sa fiu Alex nu ma fascineaza cine stie ce, doar ca altfel trece timpul, inainte stateam numai cu gandul la Calin, adica cel din Italia, si imi era foarte greu.

| Mihut_Iulian_1990 a răspuns:

Spune-i primului tau iubit ca te-ai despartit de el si ca te-ai simtit singura si accepta relatia dintre tine si celalalt iubit al tau :*

| Andreeaccg explică:

Vreau ca cel din Italia sa fie langa mine, asta imi doresc enorm de mult, si este destul de reu avand in vedere ca ne-am vazut doar o data in acesti 2 ani de zile.