| вєѕтωιѕнєѕ a întrebat:

Buna tuturor. Vreau sa va spun povestea mea.Simt ca nu mai pot, nu ma pot abtine sa nu plang.Sunt fata, am 15 ani si acu 6 luni am cunoscut o fata pe facebook.Ea are 18 ani.Ne am cunoscut pe un grup care era dedicat unei sportive.De atunci vorbeam in fiecare zi nonstop..de dimineata pana a doua zi dimineata.o simteam cea mai buna prietena a mea, puteam sa ii spun orice..stia orice despre mine si as fi facut orice pentru ea.Cu ea ma simteam cel mai bine cand vorbeam..era ceva magic.As fi renuntat la toate prietenele mele din orasul meu pentru ea.O iubeam enorm.De ceva vreme s-a racit fata de mine..Imi amintesc ca mi a spus acu o luna ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim cateva zile.ea fiind la profilul pedagogie avea lectie de diploma si trebuia sa lucreze foarte mult inainte de proiect.In fine, i am spus ca nu vreau sa nu vorbim si a acceptat.Dar tot nu am mai vorbit asa des ca inainte in urmatoarele zile pentru ca avea foarte multa treaba cu lectia aia.De atunci s-a rupt tot. Dar avea unele momente in care imi spunea ca orice s-ar intampla face to face la ea in oras eu voi ramane pe primul loc. Lucrul acesta m a facut sa am incredere in ea si sa astept, poate lucrurile vor fi ca inainte de la sine.Inainte era totul foarte frumos intre noi 2..ne mai suparam una pe alta.dar nici gand sa renunte una din noi la prietenia noastra.Inainte ii spuneam orice..si ea imi zicea tot ce a facut in ziua aceea. simteam ca o intresa de mine.Imi spunea ca nu poate sa nu vorbeasca cu mine mai mult de 2 ore..imi dadea mesaj si cand facea pregatire pentru bac. Acum imi spune mereu ca are treaba si ca de aia nu mai poate vorbi ca inainte. Mai demult cand era totul ok intre noi, nu pot uita asta, mi a spus ca isi doreste sa fie la fel ce e intre noi si peste 10 ani.Ca sunt cea mai importanta pentru ea..si am crezut-o.Ii stiu toti prietenii ei si ea pe ai mei.mi a spus probleme de ale ei pe care nimanui nu i le-a mai spus.
Marti seara am vorbit ca si cand am fi din nou cum era inainte...si era ziua in care faceam 6 luni de cand ne cunosteam si mi a spus ma iubeste mult si vrea sa nu se termine niciodata prietenia noastra..Am fost foarte fericita credeam ca totul a revenit la normal. A doua zi i am trimis mesaj. mi a raspuns la doua intrebari si nu a mai spus nimic toata ziua..si a doua zi la fel...adica ieri, doar ca mi a trimis un singur mesaj in care mi a spus daca am terminat o cu ea.Nu i am raspuns, nu imi doream sa se ajunga iar la asa ceva. Diseara mi a trimis iar un mesaj si mi a spus ca se gandeste sa faca ceva ce ar fi foarte crud pentru ea.A spus ca nu e momentul sa imi spuna acum iar eu am insistat sa imi spuna.Mi a zis ca mie mi ar fi mai bine fara ea.Nu am mai putut si i am spus sa ma lase naibii daca asta crede. A spus,, se pare ca asta e solutia,, si mi a dat block.Regret enorm ca i am zis asta dar am simtit ca nu ma mai vrea.Am plans zile intregi din cauza ei pentru ca a mai spus odata sa o terminam, nu de mult, si atunci eu am insistat sa nu renunte.Stiu ca inainte, in primele luni in care vorbeam eu eram mai rece, ma intreba mereu daca pentru mine inseamna ceva ea. Atunci nu credeam ca se va ajunge atat de departe iar dupa mi a spus ca eu sunt prima persoana pe care o cunoaste in mediul virtual si o iubeste.Stiu ca renunta sa se duca cu prietenii ei in oras ca sa stea cu mine si cateodata imi zicea ca ii e frica sa nu renunt eu la ea vreodata.I am explicat ca nu voi face asta niciodata si uite ca s a intamplat sa imi faca ea asta.Intrebarea mea pe care mi o pun de ceva vreme este: De ce? De ce m a lasat si a plecat? Stia cat de mult o iubesc si totusi a plecat.Nu am mai iubit niciodata pe nimeni si si ea a spus asta despre mine. Daca imi zicea ca ma iubeste de ce a renuntat? Ea a fost universul meu in astea 6 luni.Toate amintirile sunt in conversatiile noastre.De ce a trebuit sa apara ea? De ce plang daca nu m am intalnit niciodata face2face? O vreau inapoi dar nu ii pot spune asta.De ce mi a spus cu 2 zile inainte ca nu vrea sa se sfarseasca niciodata si acum m a lasat? Ea a fost ceva magic pentru mine si nu cred ca o voi putea uita vreodata.As merge si in orasul ei cand as putea dar nu stiu cum va reactiona dupa tot ce s a intamplat. Dati va va rog frumos cu parerea despre asta. Voi ce ati face? Nu pot trece peste.Nu am mai gasit pe nimeni ca ea aici la mine si o vreau doar pe ea inapoi. Va multumesc ca ati citit pana aici

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Interesant și îmi pare rău să te dezamăgesc, dar chiar și dacă vă împăcați nu o să fie exact cum era înainte.
La un moment dat va apărea altă persoană care va lăsa o urmă și mai adâncă dar trebuie să mergem mai departe chiar dacă nu vom uita niciodată acele momebte
Plângi, pentru că a-ți împărtășit momente, amintiri și timp împreună. Cel mai greu e să găsești o persoană care să-și expună viața și emoțiile în fața altei persoane, și să faci la fel
Mă refer că te simți "gol" vulnerabil știind că tu practic pui emoție în fiecare cuvânt, chiar dacă nu se vede.
Ți-a spus dar oameni mai și mint, dacă te iubește se va întoarce deși ea are nevoie cred de un băiat dar s-a atașat de tine, poate mai mult tu de ea..Priblema e că pe internet lumea tinde să fie diferită față de realitate și nu prea observi emoțiile sau nepăsarea din spatele unui ecran.
Probabil că aș plânge să-mi trăiesc durerea și aș trece peste pentru că nu pot trăi cu gândul că vreau ceva ce celălalt nu-și mai dorește. Fie iubire, fie prietenie e nevoie de 2 ca să lupte nu doar unul.că doar acela va suferi
Și uite că-mi vine să plâng sad îmi pare rău că suferi dar dacă nu ar fi fost poate nu că era și mai rău. Nu o uita love struck

4 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Mulțumesc de fundă dar nu asta îmi doream știu că treci printr-o perioadă mai specială
Am vrut sã te susțin oarecum mai ales că tu fiind mai mică pui mai mult suflet și știu cu adevărat știu că inima ta își dorește altceva
Nu prea am reușit și-mi pare rău sper ca cineva să te ajute să treci peste aceste clipe și să îți fie alături

| simpluone a răspuns:

Ai rabdare se va intoarce probabil. Daca nu, atunci este alegerea ei pe baza unor fapte pe care nu le stii. Motivele sunt multe si nu putem noi ghici exact. Insa iubirea vine si daca nu va vedeti face to face, te poti atasa din cauza unui gest, din cauza unei vorbe, din cauza unui miros.
Se pare ca in sufletul ei are loc o lupta de stabilire a drumului in viitor iar tu ai fost o veriga importanta!

| MarianaNiculescu a răspuns:

Hmm.Poate era suparata dintr-un motiv anume, cine stie..SI se gandea numai la lectii. Poate nu voia sa te lase, dar daca avea treaba. Deci pur si simplu poate nu te-a mai vrut. Poate chiar nu te mai voia langa ea. Deci, chiar sunt multe motive daca te-a lasat asa usor. Si macar incearca sa ii spui ca o vrei inapoi si convinge-o cumva. Cum stii tu.