| sakura a întrebat:

Vreau niste sfaturi...parintii mei se cearta cam des si vor sa divorteze si eu nu vreau.Cum as putea sa ii impac si sa renunte la divort? Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| cmm a răspuns:

E CAM GREU DACA EI AU LUAT DEJA DECIZIA asta. discuta deschis cu ei, spune-le ca nu vrei ca ei sa faca pasul asta, aminteste-le ca au o datorie morala fata de tine, cere-le sa iti spuna deschis de ce vor sa se desparta. dar nu uita ca nici chiar un copil nu poate lipi cioburile unei iubiri, poate ca e mai bine sa traiesti intr-un mediu linistit decat cu amandoi parintii care se cearta si sunt ca doi straini. discuta cu ei, oricum, cere-le sa fie sinceri, iar tu nu fi egoist/a/. asa e viata, nu o facem dupa cum vrem noi si unele decizii trebuie acceptate, pur si simplu

3 răspunsuri:
| CreatzaBắ a răspuns:

Mai ai fratzi? Daca da, spune-i sa te ajuthe si el, sa discutati cu parintzi tai, si spune-le ca sa se mai gandeasca la tine(sau la voi). ca ii iubestisi vrei sa mai fie impreuna... vb deschis cu ei si poathe ii faci sa inteleagawinking(fundita)?:*...sa ne spui ce ai facutwinking

| Andreia1 a răspuns:

Si parintii mei au fost in prag de divort de 2 ori si tot nu sa`u desparitit de dragul nostru. Dar din partea mea puteau sa se desparta fiindca vroiam sa-l vad pe tatal meu fericit. njt ce sa-ti spun fiindca na. incearca sa-i intelegi si tu unii oameni dupa 20 de ani de casnicie se despart.

| ionela_5345 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti numai la tine! Scuze, nu cred ca este raspunsul pe care ti-l doresti, dar gandeste-te ca poate lor chiar nu le mai este bine impreuna, au si ei o viata a lor.Cat despre tine, tot copilul lor vei ramane si te vor iubi la fel de mult cum te-au iubit pana acum...