| sakura a întrebat:

Vreau sa imi dati niste sfaturi...parintii mei vor sa divorteze si eu nu vreau, dar se cam cearta mereu.Cum as putea sa ii impac?

Răspuns Câştigător
| dydo a răspuns:

Vezi ce motive au sa se certe?
explica-le ca tie tie mai bine cu aman2 pentru tine sa incerce sa nu renunte la relatie pentru ca in mijloc e viata ta si vrei sa fi cu aman2 sa uite tot sa o iei de la 0 sa se lupte pentru relatia lor sa treaca peste tot impreuna. explica-le ca ii iubesti ii vr aproape pe aman2

11 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tu nu prea ai cum. Nici nu ne-ai spus cati ani ai ca sa stim cam ce ai putea face, dar cel mai bine e sa fii neutra.

Răspuns utilizator avertizat
| ELD a răspuns:

Arata`le ca cearta dintre ei a avut o influenta negativa asupra tahappy...sadimi pare rau...nu as vrea sa mi se intample niciodata asa cevastraight face

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Ai mei sunt divortati de un an... imi pare foarte rau ca nici acum nu s-au terminat procesele iar eu nu stiu cum sa ma impart! pentru ca ii iubesc la fel de mult... Dar daca ei nu se mai iubesc si asta au fost decizia lor, asta este!

Ai mare grija de ei sa nu se desparta pentru ca tu vei fi acela/aceea care vei suferi cel mai mult deoarece esti copil! sad
Ai putea sa incerci si metoda care ti-a zis-o @Giselle... merita incercat!

Ai grija de tine si baftaa!:*

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Uite:

-Dai mamei tale un cadou dar spune ca-i de la tatal tau
-la fel fa-i si tatalui tau si spune-i ca e de la mama ta
-saulaughingincidei in camera pana isi rezolva problemele sau nu le dai drumul pana nu se impaca
-prgatestele o petrecere surpriza in care sa zici: ''la multi ani mama si tata, petrecere de... ani de casatorie''

bafta happy

| Fvn a răspuns:

Dragostea de-a sila nu se face.
Asta e...stiu cum e.
Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea

| αndï a răspuns:

E cam nasoala chestia...

ai putea sa faci ceva
muta-te la bunica ta si nu da nici un semn ca pleci. Amenintai doar ca daca se despart o sa te regrete sau chestii din astea
a mers la mine cand a vrut mama sa imi faca un frate/ sora laughing

| Delyaa a răspuns:

Din pacate, nu cred ca ai putea sa faci tu ceva. E doar decizia lor.De ei depinde daca se despart sau nu, dar de dragul tau ar putea ramane impreuna.Pentru ca nu ar fi corect ca din cauza unor neintelegeri, tu sa suferi. Sfatul meu ar fi sa vorbesti cu ei si sa le spui ce crezi, pentru ca divortul nu e singura solutie...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce spui pentru ca si parintii mei au divortat. tu chiar nu ai nici o putere sa faci ceva. totul se intampla numai intre ei, nu ai nici o vina. hotararea le va apartine lor pentru ca decat ei stiu de ce relatia lor nu mai poate continua. ei fiind parintii tai ii iubesti la fel de mult, iar ei te iubesc pe tine, insa intre ei situatia este cu totul alta. nu poti intelege acum pentru ca tie ti se par niste oameni buni amandoi, e greu, stiu. incearca numai sa nu suferi orice ar face ei si sa ii iubesti in continuare, restul depinde de parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi puteti da si mie id vostru va rog eu am aceeasi problema ca si sakura si as vrea sa vb in mai multe amanunte, va rog mult dati-mi si mie id dale voastre

| Bella_3622 a răspuns:

Pai daca nu se mai inteleg deloc, nu ai ce sa faci. Nu poti sa fortezi o persoana sa stea cu tine numai ca asa vrei tu! Vorbeste cu ei, vezi ce vor sa faca. Sa nu crezi ca e vina ta. Cu timpul unele lucruri se mai schimba. Si poate ei nu se mai pot intelege ca inainte.