| Castielo a întrebat:

Cam cat mai costa un divort in zilele noastre? Sa zicem un divort si un partaj de dificultate medie la tribunal. Procente la partaj si altele daca le stiti va rog sa mi le ziceti, am cautat pe internet dar nu am gasit exact, ecact, numai legi peste legi. Multumesc

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nimeni nu iti poate da preturi exacte..in functie de avocat/cat de repede vrei sa se tarmine divortul/partajul. difera de la avocat la avocat.
Cel mai bine intrebi un notar/avocat.
O seara bunahappy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuia sa te uiti doar la actul care reglementeaza taxele judiciare de timbru si acesta este OUG nr.80/2013, privind taxele judiciare de timbru, il gasesti in mai multe locuri pe internet.
Divortul costa in functie de motive si unde divortezi (judecatorie, notar public sau starea civila) iar partajul in functie de valoarea bunurilor ce se partajeaza si daca aceasta este contestata sau nu.

| happy31animation a răspuns:

Nimeni nu iti poate da preturi exacte