Întrebare recomandată | CoolDude a întrebat:

Ca fiu, ce as putea sa fac ca sa ma apropii mai mult de tatal meu? N-am fost tocmai fiul ideal in ultimul timp si l-am convins ca nu imi pasa de el... Ceea ce nu e adevarat, dar nu stiu cum sa-i arat ca imi pasa.

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El stie ca nu ai avut multa minte in acel moment si acum asteapta de la tine sa-i arati ca ai gresit. Da dovada de maturitate si spune-i in fata cat de mult il iubesti si cere-ti scuzele cuvenite. Nu ai idee cat de mult l-ai ranit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu cu el faci ma pe smecherul? de-alde tine nu vazu el pana acuma? tie iti pasa, da nu spui, pentru el dureros fiindca se intreaba unde a gresit.fiindca un este nici o scoala care sa te invete sa fii parinte.bun ori rau.ai grija sa nu-ti para rau de timpul ce trece si il pierzi.nu se mai intoarce.si cu un minim de efort si multa comunicare puteti fi foarte buni prieteni.

| xBya a răspuns:

Fa tot ce nu faceai pana acum. Daca nu vorbeai cu el, fa`o. Daca nu il ascultai cand iti spunea sa faci ceva, fa`o. Daca il ignorai, n`o mai face.
N`are cum sa nu observe diferenta daca`ti dai silinta.

| blaablaablaaa a răspuns:

Petreceti cat mai mult timpul cu el, incearca sa vorbesti liber si sa nu iti fie rusine.

| archas a răspuns:

Pai fii sincer cu el cereti scuze si spune-i cu adevarat ce simti oricum viata asta este limitata...asa ca nu astepta prea mult ca nu stim ce ne aduce ziua de maine!(si pe langa asta nu strica nici o activitate.un pescuit ca intre tata si fiu sau ceva care sa va placa )

| Littleman11 a răspuns:

Salut! Nu este esential sa fi copilul ideal orice faci si in orice belele intri tot tatal tau ramane.Ca sa-i arati ca ti la el este usor. Poarta o discutie sincera cu el daca ai gresit fata de el cereti scuze. Sper ca te-am ajutat Goodluck!

| Anddii a răspuns:

Salut.
In primul rand. du-te la el, cere-ti scuze si zii ca tot ce ai zis nu era itentionat. Dupa care planuieste sa faceti ceva impreuna si petreceti timpul cu el mai mult, dar nu doar in acea perioada. ca o sa para ceva. facut. adica iti doresti ceva si te apropii de el. deci pur si simplu zii sa luati totul de la capat happy

| ipodelean a răspuns:

Ca să-i arăţi că-ţi pasă, citiţi amîndoi http://ateismulactiv.blogspot.ro şi recomandaţi-l tuturor.

| Ds_Kris_1990 a răspuns:

Un meci de baschet, plimbare cu bicicleta, monopoly sau cere'i ajutorul la ceva

| gigibecalifan a răspuns:

Mai intai cereti scuze pentru chestia asta presupun ca ti-ai dat seama ca nu a fost frumos ce ai facuthappy incearca sa mai stai de vorba cu el(chestia asta sa o incerci cam dupa o saptamana dupa ce iti ceri scuze si ii trece supararea) si sa vorbiti despre ce ai tu nevoie sau sa ii pui intrebari din viata lui sau ce hobby-uri aveti ce va place etc.
Succesbig grin

| Cosmina123Cosmina a răspuns:

Pai poti sa te apropii de el prin a te preface ca iti place meseria lui si sa-l intrebi mai multe despre el si serviciul lui

| BiiaRB a răspuns:

Petreceti timp unul cu celalalt. Isi va da seama ca tii la el.

| Claudytza99 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa petreceti cat mai mult timp impreuna..Si sa va spuneti orice ca de la barbat la barbat.tongue

| MadryxMadryx a răspuns:

Fi mai ascultator si incearca sa petreci timpul mai mult cu el si sa nu fi asa nepasator... Succes!

| Voinescu_Catalin_1998 a răspuns:

Incearca sa-i demonstrezi ca iti pasa de el... incearca cu inima!