| anemona01 a întrebat:

Cat e un meniu la un restaurant la o nunta? Un botez?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e să nu faci foamea (100 lei?) atunci măcar 496, 4 lei (azi)

| Freya1 a răspuns:

Depinde de restaurant și de ce alegi sa cumperi.Cred ca mai ok ar fi sa te interesezi pe site-uri ca în general își scriu acolo meniurile și prețul.

Cu aproximație 100/200 de lei.

| newaccountbye a răspuns:

Peste 180 lei din cate știu (la botez)
La nunta poate chiar 220+

| bogdanbucur a răspuns:

Daca te referi sa mergi la o nunta sper ca nu te-ai luat dupa acele raspunsuri idioate.

In momentul in care mergi la o nunta in 2023 pui in plic minim 500 Ron de persoana.

In momentul in care mergi la un botez in 2023 pui in plic minim 400 Ron de persoana.

Asta pentru a nu te face dracu de ras. Daca mergi sub aceste sume mai bine nu te mai duci si anunti din timp ca nu te poti duce.

Meniurile in momentul de fata sunt in jur de 350 RON LA O NUNTA CU UN MENIU DECENT. dar nu lua in calcul doar mancarea ca omul ala nu iti da doar mancare. lautari cer bani, fotograful cere bani si multe altele...

PENTRU A FI CORECT CU OMUL CARE A AVUT PLACEREA DE A TE INVITA MERGI PE SUMELE DE 500/400 RON.