| WilliamQoilung2024 a întrebat:

O întrebare pentru fete.
Ați fi de acord să aveți o relație cu un bărbat căsătorit?
Ne având în plan căsătoria cu acel bărbat?
El fiind mai mare cu 10 ani decât fata.
O fată care accepta așa ceva, poate fi numită curwa?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Se numește preacurvie ceea ce spui tu, asta in termeni religioși.
Legat de băgatul in căsniciile altora, de ce bărbatul nu e asumat și îi dă papucii într-un mod frumos femeii cu care a fost ca mai apoi sa se combine cu minora(că sigur despre o minora vorbim)?
Doar zic

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu as numi-o cu*va pe o astfel de femeie, cat oportunistăwinking
caci in acelasi context cum vom putea numi barbatul insurat care accepta relatia cu o alta femeie, decat sotia lui?!

| dullcat a răspuns:

Nu.Relatiile se fac cu oameni single.Sa te bagi in casnicia altora e pur si simplu un mare NU, indiferent cat de multa o cauta unul dintre cei doi soti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu te documentezi in nume propriu? Depinde citi bani si timp ai de investit in asa ceva... Altfel, ce conteaza etichetele? Din punctul meu de vedere, relatiile astea "cu beneficii" pentru ea, ea neaducind nimic altceva decat niste gauri si poate ceva conversatii mediocre sunt o forma mai elevata de prost1tutie. Dar tot prost1tutie e, pana la urma. Discutam mai ieri cu una care la 45 de ani e in mare parte rezultatul operatiilor estetice si se tot plimba prin lume pe ici-colea, are un seria 5 din 2020 care deja e "vechi" si asteapta un prost care sa ii faca cadou modelul din 2023. Azi-miine pleaca in Cipru o saptamana cu un "prieten" care s-a ocupat de tot, eftin - 1400 EUR cazarea, 500 avionul. Ea primeste "cadouri" din toate partile si i se pare normal ca barbatii sa plateasca tot, ca ea e frumoasa. A, da, si degeaba merge peste tot prin lume, ca e la fel de inteligenta si interesanta ca o bucata de bordura. O intreb ce o intereseaza sa viziteze/experimenteze la un oras nou? "Moluri si cluburi" a fost raspunsul. Cum sa spui ca esti prostitu4ta fara sa spui ca esti prostitu4ta.

| AliGab a răspuns:

Curva nu stiu daca poate fi numita, depinde ce interese are (daca sunt materiale). Dar daca nu are niciun interes si motivul este ca "il iubeste, atunci o asemenea persoana se poate numi proasta.

| Felissa13Eden a răspuns:

E foarte urat sa te bagi in relatia cuiva, dar e si mai urat sa te bagi in casnicia cuiva. As fi impreuna cu un barbat care stie ce vrea, nu care se imparte intre 2 femei, distrugandu-le pe amandoua. Fiecare femeie merita pe cineva care sa i se dedice cu totul, nu pe jumatate.

| Jessica1235 a răspuns:

Nu aș avea relație nici măcar cu un bărbat care este într-o relație, darămite să fie logodit sau căsătorit. Ar fi un gest foarte urât din partea mea fie că el flirtează sau nu cu mine. O fată care ar fi într-o relație cu cineva căsătorit poate fi naivă sau pur și simplu materialistă, dar doar dacă este cazul.