| Sara2 a întrebat:

Cat mai merge darul la o nunta? suntem 2 persoane, si nu stim cat sa dam, heeelp

13 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Oau uitandu-ma la raspunsurile de mai jos vad ca este destul de scumpa o nunta!
Oricum depinde, daca nunta este la tara va scoateti cu 4 mil amandoi...

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

In jur de 350-400 euro...banii sunt mai apreciati decat cadourilestraight face De obicei se dau 200 euro pe persoana...

| Sara2 explică (pentru NuConteazaNumeleee):

As vrea sa stiu in lei

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru Sara2):

Hmm...in jur de 15-18 milioane. Eu anul trecut la nunta am pus 25 de milioane pentru 3 persoanethinking

| Sara2 explică (pentru NuConteazaNumeleee):

Glumesti cu 15 mil :O...da nu sunt banchera, in fine mersi

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru Sara2):

Exact cum a spus gabriela... daca sunteti rude trebuie ceva mai multbig grin

| EmiiLoveYou a răspuns:

Pai zic ca pentru 2 persoane este suficient intre 700-1000lei (7-10 milioane).

| Mandarina888 a răspuns:

De obicei cam 100 de euro de persoana, acum depinde si cat sunteti de mari si cat buget aveti! eu zic ca un 200 daca nu macar un 150! Eu sunt din transilvania la noi cam asa se da!

Răspuns utilizator avertizat
| Lykee a răspuns:

Depinde si de satndardele nuntii si de standardele bugetului tau dar in general de la 5 milioane(2 pers) pana la 15 milioane!

| gabriellla a răspuns:

Pai asta depinde, daca esti foate apropiat 800-1000 iar daca nu sunteti rude sau cei mai buni prieteni 500-600

| AnaAnnaTm a răspuns:

Noi dam 150 euro cand mergem amandoi. Cam atat se da la noi happy

| MiauMiau97 a răspuns:

De la 7 milioane in sus.:* Sper ca am fost de ajutor.