| 20pamy a întrebat:

Cati ani v-ati dori sa traiti? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Decat sa traiesc 80 de ani, in care m-am plictisit 30 din ei, mai bine traiesc jumatate, dar distrandu-ma si iubind pe cinevahappy

34 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu sunt miltumit de ce am realizat in viata, am copii buni.nepoti, mi-am realizat toate dorintele, am muncit bine si ce sa spun, cand bunul Dumnezeu va dori ca este nevoie sa plec de pe aceasta lume eu nu am cum sa ma opun, si am sa îi respect dorinta.

| anad a răspuns:

Nici prea multi nici prea putini! Cati sa nu regret ca plec sau sa imi doresc sa plec!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In viata mea am realizat destule, am langa mine de 35 de ani un om deosebit, am 5 copii din care 3 la casa lor, 2 sunt acasa, 2 au terminat o facultate, ceilalti 3 sunt in anii I, III si IV, am si doi nepoti.Suntem o familie mare si unita.De acum nu mai depinde de mine, voi trai cat voi mai putea, cum va hotara Dumnezeu (nu userul).

| JeSa a răspuns:

Eu cat vrea Cel de Sus

| JeSa a răspuns:

Aa si de ce? ps: ca sa fac urmasi, numai asa simt ca am un rol pe pamantul asta .ehh parerea mea. tongue

| Vizitiul a răspuns:

Pana in momentul in care o sa-mi vad copii realizati.

| LuS[z] a răspuns:

200big grindar sa arat la varsta asta ca la 20laughing

| remus a răspuns:

Cat o vrea Dumnezeu, important este cat esti apt, sanatos sa iti faci un rost in viata, sa nu depinzi de nimeni la batranete, toate la timpul lor!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Doar pana inainte de a deveni o povara pentru mine insami si pentru cei din jurul meu. Si cum bine spunea Kratos - macar sa-mi vad nepotii.

| Orannginna a răspuns:

Cat mi s'o da! laughing

Dar parca totusi, n'as vrea mai mult de 60... straight face

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Atat cat va dorii Bunul Dumnezeu. De ce? ca sa pot sa imi vad fetita mare, sa ii daruiesc o surioara sau un fratior ce ii va fi aproape si o va ocroti in clipa in care eu nu voi mai fi, sa ii stiu la casele lor, sa ii ajut sa isi creasca copilasii...si atunci cand voi parasii aceasta lume sa las mai mult decat o durere, lacrimi si suferinta celor ce imi vor plange plecarea...sa las o urma ca, candva am fost pe acest pamant.si ca am lasat ceva minunat celor ce mi-au fost aproape...si in deosebi sa las o amintire frumoasa ce le va incalzii inimile reci de durere si suspine atunci cand isi vor aminti de mine...

| Gabry a răspuns:

Vesnic, pentru a putea vedea cum se va sfarsi lumea!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Vreau sa nu mor niciodata si sa raman tinericabatting eyelashes, vreau sa fiu la curent cu tot si sa ma tot distrez:Xkiss

kratos
| kratos a răspuns:

80 ca sa ma bucur de nepoti si de sotia mea big grin

| thehope a răspuns:

Mi-as dori sa traiesc atat cat pot sa fiu stapana pe mine, sa nu depind de altii, pentru ca nu vreau sa ma chinui si sa chinui pe altii la randul meu...

| Gabystelistu95 a răspuns:

Imi doresc sa traiesc cat vrea Dumnezeu.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Atat timp cat ma lasa Dumnezeu pe Pamant.

| juniper a răspuns:

Vreo un 100 de milioane de ani ar ajunge, doar eu si cu mama si cu fratele meu, ca vreau sa vad cum va arata pamantul peste anii astia si cum va fi tehnologia.

| 20pamy explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, unele amuzante, altele reale.
Eu mi-as dori sa ajung, sa dansez, la nunta mea de aur!

| viorel13 a răspuns:

Eu as frea sa traesc pana la 70 de ani pentru ca de la 70 de ani inolo iti cam pierzi mintile, stiu asta pentru ca am un strabunic care are 94 de ani.

| andytza a răspuns:

Pana cand vreo boala ma va lasa la pat si ar trebui sa depind de altii pentru un pahar de apa sau o farfurie de mancare.Nu mi-ar placea sa conditionez si viata altora.

| sweety_1169 a răspuns:

Cam inca vreo 30-40 de ani ca nu mi ar place sa fiu batrana si sa aiba altcineva grija meabig grin

| StaRmAgiC a răspuns:

-Cat este nevoie...De ce?

-Pentru ca oricum nu este dupa mine cat vreau eu sa traiesc...bine asta e partea a doua cu sinucisul... dar bine.nu si la minetongue...Numai bunul Dumnezeu stie cate zile mai am de trait.in rest profit de ea...cat pot...

| buli a răspuns:

Nu as vrea sa traiesc mult, ca sa nu ma chinui la batranete. Vreau sa traiesc cat sa ma simt bine, sa iubesc, sa fiu mericit. Sa ma bucur de partile frumoase ale vietii.

| naviDIabLO a răspuns:

Hai 36.

| yoooo1990 a răspuns:

Eu nu-mi doresc sa traiesc mult, dar cat traiesc sa ma distrez si sa iubesc, ca asta e cel mai frumos lucru din aceasta viata!

| cosmin_3603 a răspuns:

Atat timp cat ma tine Dumnezeu. Si bineinteles nu doresc sa traiesc atat de mult incat sa devin o povara pentru ceilalti, nu imi place s aiba altii grija de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...pai eu mi-as dori sa traiesc cat sa-mi fac o familie...sa ma vad la casa mea...sa imi vad nepotii mari si sanatosi...si dusmanii murind big grin pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

49. Nu cred ca mai supravietuiesc unei aniversari rotunde.