| Diana_7451 a întrebat:

Ce ai face daca ti-ai da seama ca baiatul pe care il place prietena ta cea mai buna, te place, in cazul in care tu nu il placi?

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

Draga mea, nu inteleg de ce vrei sa ascunzi acest lucru fata de prietena ta. Eu stiu ca va fi dureros pentru ea dar si mai dureros va fi daca isi va da seama ca acel baiat nu o place, ba chiar ca te placea pe tine. Nu lasa sa fie cumva calcata in picioare de el. Iar in cazul in care chiar nu doresti sa afle, fa-l pe baiat sa inteleaga din prima ca nu are vreo sansa, si ca-i esti loiala prietenei tale. Astfel nu veti ajunge la mai multe discutii complicate si veti evita confictele. Take care!:*

9 răspunsuri:
| Diana_7451 explică:

Si cum sa faci ca prietena ta sa nu afle? daca afla va fi foarte ranita pentru ca il place de ceva timp. v-as fi renunoscatoare daca raspundeti la ambele intrebari.

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru Diana_7451):

Iubitul prietenei mele m-a placut la inceput, a vrut ca sa incepem noi o relatie, dar eu mereu l-am considerat ca un frate(desigur nu cand era cu ea, s-au cuplat dupa). Ea stie, chiar i-a zis el ca, la inceput daca putea era cu mine si nu cu ea, dar acum au o relatie de 5 ani, logoditi si ce-a fost chiar n-are importanta, se iubesc si sunt fericiti, perfecti impreuna

| grab a răspuns (pentru Diana_7451):

Hai sa punem datele problemei corect.
Un baiat B si doua fete F1 si F2.
F1 place B, dar B place F2.

Bun, atunci F1 sa roage pe F2 sa ii faca reclama.
F2 sa ii spuna lu B ca nu este genul ei(obligatoriu in timp ce doar EA mananca taraneste o saorma cu de toate) si dacat B sa o arda mistic in baie, mai bine o abordeaza in real life pe F1 care il gaseste atragator ca barbat; intamplator F2 i-a spus lui B asta asa ca mare secret. tongue

| Dariusuu a răspuns:

L-aș ignora pe cât posibil fără să-i dau motive să se îndrăgostească de mine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca nu se da la tine, nu ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te prefaci ca nu ti-ai dat seama si il tratezi cu raceala. Cum nu-l placi, nu va fi greu.

| Cxena a răspuns:

I-as da de inteles elegant ca nu are nici o sansa cu mine si mici indicii care sa-l indrepte catre prietena mea... (stii ca ei ii plac aceleasi lucruri ca si tine, etc...);-)

| Cxena a răspuns:

Eu nu vad aici decat o intrebare, dar raspunzandu-ti la a 2, as vorbi personal cu el si l-as ruga sa fie mai subtil si delicat in prezenta prietenei, pentru. ca daca aceasta ar afla, nu ar avea nimeni de castigat...;-)

| deeaDeeDeea a răspuns:

1.incerci sa ascunzi cat mai mult asta fata de prietena ta
2.il iei pe acel baiat deoparte si ii explici situatia, daca nu va intelege si va fi dornic sa afle acum si prietena ta, este o problema.Cand prietena ta va fla se va supara foarte tare.Isi va imagina ca tu ieseai cu el pe ascuns etc.In aceasta situatie va trebui sa-i gasesti pe altcineva mai dragut sau poti ruga un prieten sa pretinda ca o place in timp ce tu il placeai si sa-i faci exat ce a facut si ea.Este aparent simplu sa faci asta, dar trebuie sa gasesti pe cineva care sa fie si de acord cu ideea ta.